22.8 °C, 1.9 m/s, 64.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilsēta aicina apmeklēt Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku
Jelgavas pilsēta aicina apmeklēt Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku
31/05/2018

Jelgavā 9. un 10. jūnijā norisinās Baltijā lielākais smilšu skulptūru festivāls, kur vienkopus satiekas dinozauri, ziloņi, leduslāči, pērtiķi, kā arī filozofiski un humoristiski tēli. 15 mākslinieki no 7 valstīm – Latvijas, Lietuvas Beļģijas, Ukrainas, Ungārijas, Čehijas, Vācijas un Krievijas – smilšu formas pārvērtuši visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz dzīvnieku pasauli paraudzīties no dažādiem skatupunktiem. Unikālo smilšu skulptūru veidošanā izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Smilšu skulptūru izveidei mākslinieki kopumā izmantoja vairāk nekā 1000 tonnu smilšu, kas saglabājušās no pērnā festivāla, kad tēlnieki tajās iedzīvināja teātri. Šogad Pasta salā tapa kā dinozauri, tā arī ziloņi, pērtiķi, leduslāči un citi smilšu tēli iemūžinot dzīvnieku pasauli 15 konkursa skulptūrās un vienā demo skulptūrā.

 

Pērn smilšu skulptūru parkā bija divas fotoskulptūras, taču šogad tika veidota viena liela demo skulptūru, kuras autori ir ilggadējie Smilšu skulptūru festivāla dalībnieki Inese Valtere un Sanita Rāviņa no Latvijas un lietuviešu tēlnieki Donats Mockus un Martins Gaubas. Skulptūrā tika ilustrēts mīts par to, ka zemeslodi uz savām mugurām tur dzīvnieki – ziloņi un bruņurupuči. Demo skulptūra ir aptuveni piecus metrus augsta un teju 18 metrus plata.

 

Pasta salas estrādes jumta izbūves darbu dēļ šogad festivāla lielā skatuve atradīsies laukumā starp Pasta salas slidotavu un estrādi, tādēļ šogad nosacīti būs divas festivāla zonas – smilšu skulptūru parks un festivāla centrālā skatuve pie Pasta salas slidotavas.

 

Divu dienu garumā Pasta salā varēs baudīt kultūras programmu visai ģimenei – sestdien un svētdien dienas pirmajā cēlienā notiks Jelgavas Jaunā teātra un Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrādes bērniem. Sestdien pulksten 13.30 un svētdien pulksten 12 un 15 varēs sekot līdzi notikumiem Jelgavas Jaunā teātra bērnu izrādē “Izgudrotāji”, bet Ā.Alunāna Jelgavas teātris piedāvās rotaļu izrādi un rotaļas bērniem, kas sestdien paredzētas pulksten 12 un 15, bet svētdien – pulksten 13.30. Tāpat Pasta salā darbosies smilšu skulptūru darbnīca, kurā interesentiem būs iespēja iejusties tēlnieka lomā, veidojot savu smilšu skulptūru.

 

Savukārt pēcpusdienā un vakarā Pasta salu pieskandinās vairāki koncerti. Sestdien no pulksten 17.30 uzstāsies grupa “Iļģi”, Aija Andrejeva, “Bet Bet”, bet vakara noslēgumā, pulksten 22, uz skatuves kāps Normunds Jakušonoks un L.Tipa orķestris. Festivāla noslēdzošajā dienā, svētdien, Pasta salā no pulksten 17 muzicēs lietuviešu grupa “Jonis”, kā arī pašmāju “Sudden lights” un “Jumprava|”.

 

Festivāla norises dienās biļešu cena pieaugušajiem būs 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 3 eiro, bet ģimenes biļeti varēs iegādāties par 10 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļetes cena būs 3 eiro, bet ar Jelgavas skolēna apliecību – 2 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja festivālā – bez maksas.

 

Biļetes var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā, bet festivāla norises dienās – arī Pasta salā. Jāpiebilst, ka festivāla apmeklētāju ērtībai biļetes varēs uzrādīt arī elektroniski, kā arī, pametot festivāla norises teritoriju, saņemt zīmodziņu, kas sniegs iespēju Pasta salā konkrētajā dienā atgriezties arī vēlāk.

 

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka  festivāla laikā paredzētas izmaiņas satiksmes organizācijā, kā arī tiks izveidotas papildus auto stāvvietas. Vairāk par satiksmes organizāciju lasi ŠEIT.

 

SmilsuSkulpturas2018LV.jpg

 

 

smilsuskulpturas_2018_druka.jpg

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība 

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē