1.6 °C, 2 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilsēta ierindota TOP 10 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā
Jelgavas pilsēta ierindota TOP 10 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā
11/02/2020

“Financial Times” bilances un investīciju ikmēneša izdevuma “FDi Magazine” Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu 2020. un 2021.gada sarakstā, no kopskaitā vairāk nekā 500 pieteikumiem, tai skaitā 161 pieteikuma kategorijā Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija (FDI Strategy), Jelgavas pilsēta ierindota 9.vietā, padarot ārvalstu investoriem pieejamu informāciju par Eiropas potenciālākajām pilsētām un reģioniem.

Jau vairākus gadus Jelgavas pilsēta uzrāda augstus rezultātus “Financial Times” bilances un investīciju ikmēneša izdevuma “FDi Magazine” rīkotajā “FDI Intelligence” kategorijā Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni un tās apkaškategorijās. Šogad Jelgava ierindota 9. vietā mikro Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu 2020. un 2021.gada sarakstā, kategorijā Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija (FDI Strategy), tādējādi parādot savas pilsētas ārvalstu tiešo investīciju iespējas un stratēģijas.

“Financial Times” ir viena no pasaules vadošajām ziņu organizācijām, kas starptautiski atzīta par savu autoritāti, integritāti un precizitāti. “FDI Intelligence” ir “Financial Times” specializēta nodaļa, kas nodrošina pasaulē visplašāko pakalpojumu piedāvājumu, kuri saistās ar ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem (ĀTI), veicinot investīciju piesaisti un ekonomiskās attīstības risinājumus, piedāvājot ATĪ datu rīkus, pētījumu un konkurentu analīzi, pasākumus, multividi un redakciju.

Kopumā konkursā saņemti vairāk nekā 500 pieteikumi piecās kategorijās – ekonomiskais potenciāls, cilvēku kapitāls un dzīvesveids, rentabilitāte, savienojamība un draudzīga vide biznesam. Turklāt tika apkopoti pieteikumi arī sestajā kategorijā – Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija (FDI Strategy), kurai tika iesniegts 161 pieteikums. Katrs pretendents iesniedza pieteikumu, atbildot uz vairāk nekā 10 jautājumiem saistībā ar investīciju iespējām un to piesaisti attiecīgajā pilsētā. Pilsētas un reģioni tika vērtēti ne tikai pēc iesniegtajām atbildēt, bet arī dalīti kategorijās pēc to platības un iedzīvotāju skaita.

Labāko pretendentu svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks Pasaulē vadošās nekustamā īpašuma tirgus konferences ietvaros šī gada martā Kannās, Francijā.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē