21.7 °C, 4.6 m/s, 51.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilsētas 754. dzimšanas diena
Jelgavas pilsētas 754. dzimšanas diena
08/05/2019

No 20. līdz 26. maijam Jelgavas pilsēta ielūdz svinēt savu 754. dzimšanas dienu! Roku rokā kopā sajutīsim savu līdzdalību kopīgo svētku veidošanā, jo “Mēs esam Jelgava!” Priecāsimies paši un parādīsim mūsu ciemiņiem, ka ir vērts satikties Jelgavā un Jelgava ir pilsēta izaugsmei!

Svētku ieskaņa

 

20. maijā, pulksten 11 atklāsim vides objektu “Laika vilciens” Ozolskvērā, bet 21. maijā pulksten 18 baudīsim koncertu “Mūzika Jelgavā – vakar, šodien un rīt…” Jelgavas Mūzikas vidusskolā. Svētku nedēļā tradicionāli tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi, sveikti mūsu Zelta pāri un skolēnu olimpiāžu laureāti.

 

Piektdiena, 24. maijs

 

Pulksten 18 atklāsim svētkus kopīgi dodoties Svētku gājienā (Lielā iela – Uzvaras iela – Krišjāņa Barona iela) Stāšanās un secība.

 

 

Svētku atklāšanas kulminācijā, pulksten 19 Hercoga Jēkaba laukumā muzicēs grupas Baritoni, Raxtu Raxti, Bermudu divstūris, kā arī Krauja Band, bet Jelgavas pils pagalmā pulksten 23 būs baudāma muzikāla mākslas performance “Ziedu duets”.

 

Sestdiena, 25. maijs

 

Skvērā aiz Jelgavas kultūras nama no pulksten 10.30 līdz 15.00  apmeklētājiem būs pieejams svētku Gadatirgus ar izklaidējošu programmu gan lieliem, gan maziem, pilsētā norisināsies muzikālas izrādes, nodarbības, koncerti, velobraucieni un teātra performances.

 

Tehnoloģiju interesentiem no pulksten 11 līdz 15 apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Centralizētās siltumapgādes uzņēmuma “Fortum” biomasas koģenerācijas staciju.

 

 

Dienas otrajā pusē 60 gadu kopā būšanu svīnēs, un aicina to darīt kopā, tautas deju ansamblis “Lielupe” koncertā-“Mīlestībā – Lielupe”.

 

 

Vakara noslēgumā ar koncertprogrammu Hercoga Jēkaba laukumā priecēs Jelgavas dziedošo aktieru koncerts “Ceļojums laikā”, Autobuss debesīs, Labvēlīgais Tips un Crazy Dolls.

 

 

Svētdiena, 26. maijs

 

Svētku pēdējā dienā, 26. maijā, iedzīvotāji un viesi aicināti doties ekskursijā “Barons un Jelgava”, vērot Jelgavas jauniešu burāšanas kausa izcīņu, 3×3 basketbola un pludmales volejbola turnīrus, kā arī Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņu šķēpa mešanā.

 

 

Svētku nedēļa noslēgsies ar zaļumballi senioriem un grupu “Galaktika”.

 

 

24. -26. maijs

 

Mazajiem jelgavniekiem un tās viesiem būs pieejamas atrakcijas gan Hercoga Jēkaba laukumā, gan Raiņa parkā.

 

 

Satiksimies Jelgavā!

 

Pilsētas svētku laikā pilsētā noteikti satiksmes ierobežojumi un izmaiņas satiksmes organizācijā. Svētku apmeklētājiem tiek nodrošinātas papildus autostāvietas.

 

Shēmā minētie ierobežojumi tiks iekļauti WAZE aplikācijas satiksmes organizēšanā.

 

Pilna svētku programma

 

Interesenti, kuriem nebija iespējas kuplināt gājienu vai baudīt to klātienē, var noskatīties gājienu ierakstā.

Organizatori informē – pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē