11 °C, 1 m/s, 97.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilsētas bibliotēka aicina ciemos!
Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ciemos!
08/11/2018

Jelgavas pilsētas bibliotēka arī šī gada rudens sezonā atjaunojusi savu ekskursiju, mācību un bibliotekāro stundu piedāvājumu, un aicina ikvienu bibliotēkas tīmekļvietnē iepazīties ar piedāvājumu un atrast tieši sev noderīgo. Jāpiebilst, ka šobrīd ekskursijas, nodarbības un kursi bibliotēkā pieejami bez maksas.

Bibliotēka – tā ir iespēja tikties citam ar citu, bibliotēka ir informācijas ieguves punkts un vietējās vēstures uzglabāšanas un iedzīvinašanas vieta. Bibliotēkas tīmekļvietnes sadaļā „Lasītāja ceļvedis” apkopotā veidā iespējams iepazīties ar visu četru Jelgavas pilsētas bibliotēku piedāvātajām nodarbībām.

 

Sākot ar rudens sezonu aicinām skolotājus, skolēnus, studentus un ikvienu interesentu izmantot bibliotēkas piedāvāto iespēju iepazīties ar bibliotēkas pakalpojumiem, dažādās nodarbībās apgūstot informācijpratības un medijpratības pamatiemaņas, pilnveidojot zināšanas datubāzu izmantošanā, lai iegūtu drošu un uzticamu informāciju. Tiem, kam nav iemaņu datora izmantošanā, piedāvājam bezmaksas datorkursus.

 

Macibu_klase.JPG

 

Bibliotēkas īpašais jaunums ir ekskursija „Sienas, kas runā” par bibliotēkas ēkas Akadēmijas ielā 26 vēsturi. Bibliotēkas nams ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, viens no retajiem, kas saglabājies gandrīz neskarts pēc 1944. gada pilsētas bombardēšanas un dedzināšanas.

 

Ekskursijas laikā Informācijas nodaļas vadītāja, mg.sc.soc. Baiba Īvāne-Kronberga un vecākā bibliotekāre Gundega Kalniņa saistošā veidā palīdzēs ikvienam interesentam paceļot laikā – uzzināt, kas namā dzīvojis pirms bibliotēkas, ko par ēku stāsta tās arhitektūra, kāda saistība bibliotēkai ar romānu „Jelgavas 94” un kaķiem, ar ko nozīmīga un interesanta ir bibliotēkas Krišjāņa Barona zāle un daudz ko citu. (Jegavas pilsētas bibliotēka ir UNESCO „Stāstu bibliotēku” tīkla dalībniece, un ekskursija ir mūsu īpašais veids, kā uzturēt dzīvu vēsturi un stāstu).

 

Domājot par nodarbībām bērniem, šajā gadā vēlamies izcelt iespēju par dažādām tēmām ar bērniem runāt caur Kamišibai jeb japāņu papīra teātri – to varētu nosaukt arī par mainīgo bilžu teātri, kura laikā bibliotēkas darbinieki bērniem saistošā veidā palīdz ieraudzīt dažādus stāstus, kas izkāpuši no grāmatu lapām. Kamišibai teātri iecienījuši gan mazi, gan lieli, tas būs piemērots gan pašiem mazākajiem pirmsskolas vecuma bibliotēkas apmeklētājiem, gan arī sākumskolas skolēniem.

 

kamisibai.jpg

 

Ikviens aicināts izmantot bibliotēkas sniegtās iespējas! Informācija par visiem piedāvājumiem apskatāma šeit: http://www.jelgavasbiblioteka.lv/lasitaja-celvedis/pakalpojumi/apmacibas-ekskursijas/

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas bibliotēkā