23.2 °C, 2.3 m/s, 55.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas pilsētas bibliotēkā ekspozīcijas “Krītošais akmens” atklāšana
Jelgavas pilsētas bibliotēkā ekspozīcijas “Krītošais akmens” atklāšana
21/08/2019

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz ekspozīcijas “Krītošais akmens” (The Rock Project) atklāšanu 3. septembrī, pulksten 16 Jelgavā, Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. Ekspozīcijas oficiālajā atklāšanā ar stāstu par projekta ideju un tā tapšanu dalīsies projekta dalībnieks Dzintars Geide.

Ekspozīcija “Krītošais akmens” ir franču mākslinieka Lorāna Grizela (Laurent Grisel) lielformāta plakātu izstāde par 2600 gadu veca Bībeles pravietojuma par pasaules vēstures gaitu stāsts mūsdienu mākslas valodā. Ekspozīcija atspoguļo pasaules lielvaru vēsturiski – hronoloģisko secību, sākot no varenās Bābeles, kurai seko Medo-Persija, tad senās Grieķijas un Romas impērijas, un līdz pat mūsdienām.

 

Plakātu ekspozīciju papildina artefakti, 3D muzeju vēsturisko materiālu dublikāti. Vēstures fakti atklāj apbrīnojamu precizitāti, ar kādu piepildās pareģojums. Ekspozīcija varētu būt interesanta vēstures un kultūrvēstures interesentiem un cilvēkiem, kuri ir pārdomās par cilvēka eksistences jautājumiem, un tiem, kuri vēro mūsdienu pasaulē notiekošos procesus.

 

Eskpozīcija būs atvērta bibliotēkas darba laikā – darba dienās no pulksten 10 līdz 19, svētdienās no pulksten 10 līdz 17, sestdienā – slēgts. Izstādes laikā bērniem tiks nodrošināts tematiskais rotaļu stūrītis. Priecāsimies sagaidīt apmeklētājus, lai kopā pētītu, atklātu, atrastu un piedzīvotu!

 

Ekspozīcijai tuvojoties noslēgumam, 8.septembrī pulksten 15:30 uzstāsies muzikālā Raušu ģimene. Klausītāju pārdomām izskanēs mūsdienīgas kristīgās dziesmas un oriģināldarbi vokāli instrumentālā izpildījumā.

 

Vairāk informācijas par projektu: https://rockproject2.webnode.lv/

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Pasākumu laikā publicitātes vajadzībām var tikt filmēts un fotografēts.