22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiJelgavas pilsētas bibliotēka klātienē rīkos Jauno grāmatu dienu
Jelgavas pilsētas bibliotēka klātienē rīkos Jauno grāmatu dienu
19/05/2020

Ceturtdien, 21. maijā no pulksten 10 līdz 18 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina grāmatmīļus uz Jauno grāmatu dienu bibliotēkas Lasītavā Akadēmijas ielā 26. Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma, kad koronavīrusa pandēmijas dēļ bibliotēkā nenotika nekādi publiski pasākumi, šī ir pirmā reize, kad tā aicina savus lasītājus uz organizētu pasākumu klātienē.

“Lai viss būtu droši, esam paredzējuši vairākus ierobežojumus. Pirmkārt, lai varētu aplūkot jaunieguvumus, apmeklētājiem būs jāsarūpē savi individuālie aizsardzības līdzekļi – sejas maskas un gumijas cimdi,” informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska.

 

21. maijā bibliotēkas Lasītava būs pieejama tikai tiem, kas vēlēsies apmeklēt Jauno grāmatu dienu, bet pārējiem Lasītava šajā dienā būs slēgta. Vienlaikus tajā drīkstēs atrasties ne vairāk kā četri apmeklētāji, katrs ne vairāk kā 15 minūtes. Šajā laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar pēdējo 3 mēnešu laikā iegādātajiem jaunumiem, kas šajā laikā ir sakrājušies ļoti daudz – 243 izdevumu, kā arī veikt to rezervāciju. Jaunieguvumi būs izkārtoti četros sektoros, lai novērstu drūzmēšanos pie galdiem. Rezervētos jaunieguvumus varēs saņemt, sākot ar nākamo dienu, iepriekš vienojoties par konkrētu laiku.

 

“Mēs paredzam, ka priekšpusdienā varētu būt lielāka aktivitāte, tādēļ, lai izvairītos no drūzmēšanās, bibliotēkas garderobē tiks regulēta apmeklētāju plūsma un, ja Jauno grāmatu dienu vēlēsies apmeklēt vairāk nekā četri cilvēki vienlaikus, mēs aicināsim pārējos uzgaidīt. Tāpat arī atgādinām, ka visiem bibliotēkas apmeklētājiem jāievēro arī citi piesardzības pasākumi – 2 metru distance, maksimums 25 apmeklētāji ēkā, kopējais uzturēšanās laiks bibliotēkā 30 minūtes, un citi,” atgādina M.Rubauska.

 

Lai izvairītos no drūzmēšanās un liekas uzkavēšanās bibliotēkā, Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbinieki aicina iepazīties ar jaunieguvumiem un veikt to rezervāciju arī izmantojot bibliotēkas elektronisko katalogu. Autorizācijas datus – lietotājvārdu un paroli – var saņemt bibliotēkā vai pa e-pastu abo@biblioteka.jelgava.lv. Tie, kuri vēl nav Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītāji, aicināti piereģistrēties arī attālināti.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka