15.8 °C, 1.6 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Pilsētas bibliotēkā papīra izgriezumu izstāde un meistarklase
Jelgavas Pilsētas bibliotēkā papīra izgriezumu izstāde un meistarklase
01/12/2022

No 1. līdz 31.decembrim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Lietuvas mākslinieces Odetas Tumēnaites Braženienes papīra izgriezumu izstāde “Vēlējumi no Lietuvas”. Kā arī 8. decembrī plkst. 17 iespēja tikties ar mākslinieci klātienē uz grāmatas “Izgriezumu nodarbības” prezentāciju un papīra izgriezumu meistarklasi.

Odeta Tumēnaite Braženiene pēc izglītības ir lietuviešu valodas un literatūras skolotāja. Jau studiju laikā 1983. gadā sāka veidot izgrizumus un piedalīties izstādēs. Attīstot savas radošās izpausmes veido izgriezumus, lina un kokgrebumus, skrāpē un ar vasku izraibina Lieldienu olas.

 

Māksliniece sarīkojusi vairāk kā 100 personālizstādes, kas viesojušās dažādās galerijās Eiropā, Ķīnā, Krievijā un ASV. Piedalījusies vairāk kā 200 rajona, reģionālās, grupu, republikāniskajās un starptautiskajās izstādēs dažādās valstīs. Apbalvota ar balvām un laureāta diplomiem. Ir ilustrējusi vairāk kā desmit grāmatas ar saviem izgriezumiem un grafikām. Odetas Tumēnaites Braženienes darbus ir iegādājušies ne tikai Lietuvas, bet arī ārvalstu muzeji.

 

Tautas māksliniece piedalās arī izglītojošās aktivitātēs: māca savu amatu dažādos semināros, pasākumos ne tikai Lietuvā, bet arī Polijā, Ukrainā, Īrijā, Vācijā, Nīderlandē, Itālijā, ASV u.c.

 

8. decembrī pulksten 17 Odeta viesosies arī Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, lai prezentētu savu grāmatu “Izgriezumu nodarbības” un organizētu papīra izgrizumu meistarklasi. Ikviens interesents ir laipni gaidīts piedalīties! Ieeja – bez maksas.

 

Ar izstādi visi interesenti var iepazīties Jelgavas Pilsētas bibliotēkā līdz 31. decembrim, bibliotēkas darba laikā: pirmdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 19, otrdien, trešdien un piektdien no pulksten 10 līdz 18, un svētdienās no pulksten 10 līdz 17.