23.3 °C, 3.3 m/s, 83.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas pilsētas bibliotēka saņem vērtīgu grāmatu iepirkumu
Jelgavas pilsētas bibliotēka saņem vērtīgu grāmatu iepirkumu
14/11/2020

Novembra sākumā Jelgavas pilsētas bibliotēka no Latvijas Nacionālās bibliotēkas saņēma apjomīgu grāmatu iepirkumu, kas sagādāts vērtīgo grāmatu iepirkuma programmas publiskajām bibliotēkām gaitā. Pilsētas bibliotēka un tās filiāles – Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka un bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” – pateicoties iepirkumam ieguvušas kopumā 176 grāmatas.

Ņemot vērā nepieciešamību atbalstīt gan krīzes skarto grāmatniecības nozari – grāmatu autorus, ilustratorus un tulkotājus -, gan kvalitatīvi papildināt Latvijas publisko bibliotēku krājumus ar augstvērtīgiem pēdējo gadu izdevumiem, Latvijas valdība 2020. gada 16. jūnijā pēc Kultūras ministrijas izstrādāta rīcības plāna lēma piešķirt finansējumu 300 000 eiro apjomā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Latvijas Nacionālajai bibliotēkai vērtīgo grāmatu iepirkuma programmas publiskajām bibliotēkām īstenošanai.

 

Lai grāmatu iepirkuma procedūras rezultātā respektētu katras bibliotēkas individuālās krājuma komplektēšanas vajadzības un izstrādāto profilu, kā arī izvairītos no dubulteksemplāru nonākšanas bibliotēku krājumā, bibliotēku darbinieki iesaistījās grāmatu nosaukumu un eksemplāru skaita izvēlē.

 

“Kopskaitā esam saņēmuši 176 grāmatas par kopsummu 1541 eiro. Ir uzsācies darbs pie grāmatu apstrādes un plānojam uz tuvāko Jauno grāmatu dienu, kas paredzēta 19. novembrī, tās jau piedāvāt lasītājiem,” informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska. Ārkārtējās situācijas laikā Jauno grāmatu diena notiks izstādes veidā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē