19 °C, 2.9 m/s, 87 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs tiks atsākta lasītāju apkalpošana klātienē
Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs tiks atsākta lasītāju apkalpošana klātienē
08/05/2020

Iestājoties ārkārtējās situācijas atvieglojumiem, Jelgavas pilsētas bibliotēka un divas tās filiāles – Miezītes bibliotēka un Pārlielupes bibliotēka  atsāks lasītāju apkalpošanu klātienē. 12. maijā sāks strādāt bibliotēku abonementi, apkalpojot tikai lasītājus, kuri būs rezervējuši grāmatas un vienojušies ar bibliotēkas darbiniekiem par ierašanās laiku, savukārt no 13. maija apmeklētājiem būs pieejama Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītava un Informācijas centrs, bibliotēkām atsākot darbu standarta darba laikā. Piesardzības nolūkos spēkā būs dažādi ierobežojumi, kas var mainīties atkarībā no situācijas, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska.

12. maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkas abonementā un nozaru abonementā, kā arī Miezītes un Pārlielupes bibliotēkās apkalpos tikai tos lasītājus, kuri iepriekš rezervējuši grāmatas un ar kuriem bibliotēkas darbinieki būs sazinājušies un vienojušies par ierašanās laiku, lai nenotiktu pulcēšanās. Savukārt 13. maijā darbu atsāks arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītava un Informācijas centrs, un bibliotēkas apkalpos visus lasītājus.

 

Lai arī no 13. maija bibliotēkas būs atvērtas ikvienam, spēkā būs dažādi ierobežojumi. Noteikts maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā – 30 minūtes. Studenti mācību nolūkos bibliotēkā varēs uzturēties līdz 3 stundām, ievērojot 2 metru distanci. Noteikts arī maksimālais lasītāju skaits bibliotēkas ēkā – 25 cilvēki, ievērojot 2 metru distanci. Jelgavas pilsētas bibliotēkā apmeklētāju plūsmu regulēs garderobē. Ja bibliotēku vienlaicīgi vēlēsies apmeklēt vairāk nekā 25 cilvēki, bibliotēkas darbinieki aicinās pārējos uzgaidīt ārpus tās telpām.

 

Lasītavā uz vietas varēs lasīt vietni periodika.lv un lasītavas grāmatas, bet žurnālus varēs paņemt arī uz mājām uz 1 nedēļu. Informācijas centra datori paredzēti tikai noteiktu darbu veikšanai (e-pastu sūtīšanai, sludinājumu caurlūkošanai, rēķinu samaksa internetbankā), nevis izklaidei. Lai ievērotu drošu attālumu, darbam būs pieejami divi datori, jāievēro 30 minūšu uzturēšanās laiks bibliotēkā. Arī bērnu stūrītis izmantojams tikai vajadzīgo grāmatu sameklēšanai. Galda spēles un rotaļlietas nebūs pieejamas.

 

Lai izvairītos no drūzmēšanās un liekas uzkavēšanās bibliotēkā, Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbinieki aicina grāmatas rezervēt jau iepriekš caur elektronisko katalogu. Tāpat bezkontakta grāmatu nodošana iespējama, izmantojot grāmatu nodošanas/pieņemšanas automātu, kā arī grāmatu nodošanas iekārtu/kasti, kas atrodas blakus bibliotēkas ēkai.

 

Bibliotēkās joprojām nenotiks nekādi publiskie pasākumi un Jelgavas pilsētas bibliotēka patur tiesības neapkalpot un lūgt atstāt bibliotēkas telpas apmeklētājus ar elpošanas ceļu slimību pazīmēm, kā arī apmeklētājus ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Tāpat arī bibliotēkā lūdz ievērot klepošanas un šķaudīšanas higiēnu, aizliekot priekšā elkoni.

 

Lai pasargātu apmeklētājus un darbiniekus no inficēšanās, bibliotēkās ievēros sanitārās drošības noteikumus. Lasītāju apkalpošanas punktos ir uzstādīti aizsargstikli, bibliotekāri lietos dažādus sejas aizsegus un gumijas cimdus. Notiks arī regulāra telpu, virsmu, inventāra un grāmatu dezinfekcija, kā arī regulāra telpu vēdināšana, atverot logus. Nodotās grāmatas tiks ievietotas nedēļu ilgā karantīnā pirms atkārtotas ievietošanas fondā. Vairākās vietās bibliotēkā būs izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi apmeklētājiem.

 

Jāpiebilst, ka bērnu bibliotēka “Zinītis” šobrīd apmeklētājiem ir slēgta sakarā ar iekārtošanos jaunajās telpās Zemgales prospektā 7. Jaunumiem un aktualitātēm par bibliotēkas darbu var sekot līdzi tīmekļvietnē www.jelgavasbiblioteka.lv un sociālajos tīklos.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka