6.9 °C, 4.4 m/s, 48.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas Pilsētas bibliotēkai tapusi jauna tīmekļvietne
Jelgavas Pilsētas bibliotēkai tapusi jauna tīmekļvietne
11/01/2024

Jelgavas Pilsētas bibliotēka izveidojusi jaunu tīmekļvietni – tā ieguvusi mūsdienīgāku dizainu un kļuvusi vieglāk lietojama gan no datora, gan mobilās ierīces, kā arī tā ir pielāgota iedzīvotājiem ar redzes un lasīšanas traucējumiem. Tīmekļvietnes adrese paliek nemainīga – www.jelgavasbiblioteka.lv.

Notikusi informācijas pārnese uz jauno tīmekļvietni, līdz ar to informācijas ziņā tā būtiski neatšķiras no iepriekšējās versijas, bet klāt nākuši dažādi papildinājumi un uzlabojumi. Tīmekļvietnes dizains veidots mūsdienīgs un klientorientēts, vienlīdz izceļot būtiskāko, aktualizējot svarīgāko informāciju lietotājam.

Līdz ar pāreju uz jauno tīmekļvietni notikusi arī pilnīga pāreja uz jauno e-kataloga versiju, kura lasītajiem bija pieejama arī iepriekš, bet pie nosacījuma, ja lasītājs pats veica pārslēgšanos uz to, taču šobrīd tā ir primārā.

Ņemot vērā, ka Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, tās filiālbibliotēkās un arī Jelgavas novada pagastu bibliotēkās pakalpojumi tiek sniegti arī iedzīvotājiem ar redzes un lasīšanas traucējumiem, jaunā tīmekļvietne veidota pielāgotā formātā. Tas nozīmē, ka iespējams pāriet uz pielāgoto režīmu – melni burti uz dzeltena fona –, uzspiežot uz brillēm lapas augšējā labā stūrī. Šāda krāsu kombinācija ir vieglāk uztverama iedzīvotājiem ar redzes un lasīšanas traucējumiem.

Lai veidotu komunikāciju ar lasītājiem un saņemtu atgriezenisko saiti, tīmekļvietnes apmeklētāji aicināti tīmekļvietnē aizpildīt ekspresaptauju, atbildot uz dažādiem bibliotēkai aktuāliem jautājumiem.

Jāpiebilst, ka tīmekļvietnes jaunais dizains tapis, ievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr.455 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā”.