17.2 °C, 1.1 m/s, 78 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas pilsētas bibliotēkā – izstāde “Jelgavas izdevēji”
Jelgavas pilsētas bibliotēkā – izstāde “Jelgavas izdevēji”
04/02/2020

Jelgavas pilsētas bibliotēka no februāra līdz pat gada beigām piedāvā aplūkot dažādus Jelgavā iespiestus izdevumus, sākot ar unikāliem eksemplāriem no 18. gadsimta sākuma, līdz pat 20. gadsimta pirmajai pusei. Izdevumi apskatāmi bibliotēkas lasītavā.

Februārī un martā iespējams aplūkot unikālu 18. gadsimta sākumā izdotu Kurzemes Kalendāra sējumu, kas īpaši intersants ar to, ka tā titullapā apskatāms vecākais attēls ar Jelgavu – 1700. gadā izgatavots Jelgavas panorāmas kokgrebums. Tāpat pirmos divus mēnešus izstādē apskatāms 1755. gadā izdevēja Johana Heinriha Kestera iespiests “Likums no ceļu un tiltu taisīšanas”, kas ir tam laikam unikāls dokuments, tulkots latviešu valodā, kā arī apskatei izlikti izdevumi no Georga Radecka, Johana Frīdriha Hartknofa un Jakoba Frīdriha Hinca. Savukārt aprīlī un maijā būs apskatāmi divu latviešu grāmatniecībai nozīmīgu izdevēju – Gustava Ādolfa Reiera un Heinriha (Indriķa) Alunāna iespiestās grāmatas.

Ekspozīcijā apskatāmi materiāli no Jelgavas kolekcionāra Jāņa Vilka privātās kolekcijas. Izstāde rīkota Jelgavas pilsētas bibliotēkas dibināšanas 100. jubilejas sarīkojumu ciklā, kas veltīti ne tikai bibliotēkas vēsturei, bet arī citiem nozīmīgiem, ar bibliotēku nozari cieši saistītiem jautājumiem.

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka