23.2 °C, 2.8 m/s, 60.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas pilsētas galvenā egle sāk rotāties ar dekoriem
Jelgavas pilsētas galvenā egle sāk rotāties ar dekoriem
25/11/2020

Jelgavas pilsētas galvenajā eglē Hercoga Jēkaba laukumā sāk izvietot jaunos dekorus – pērļu, zelta un bronzas krāsas bumbas 25 – 45 centimetru diametrā. Eglē jau izvietotas jaunās silti baltās gaismas LED virtenes, kas kopumā ir 3000 metru garas. Arī pilsētvidē, nomainot valsts svētku dekorācijas, turpina izvietot dekorācijas Ziemassvētku noskaņās.

Pilsētas egle sastāv no 18 metrus augstas metāla konstrukcijas, kurā nostiprinātas 33 dabīgās egles, kuru vainaga augstumi ir sākot no 3,5 m līdz 6,5 m. Hercoga Jēkaba laukumā egles uzstādīšana šogad sākta jau novembra vidū, jo jauno dekoru – bumbu, izvietošana tehniski ir sarežģītāka un prasa vairāk laika, kā arī LED virteņu daudzums ir lielāks nekā citus gadus. Egles virtenes tiks iedegtas un mūs priecēs no Pirmās adventes – 29. novembra.

 

Uz Lielupes un Driksas upes tiltiem un Lielajā ielā novembra svētku dekorus apgaismes balstos pakāpeniski nomaina 3D dekori ar LED gaismām. Kopumā tie būs 74 dekori katrā otrajā apgaismes balstā Lielajā ielā līdz pat Dambja ielai, savukārt Hercoga Jēkaba laukumā koku vainagos tuvākajā laikā tiks izvietoti LED aizkari.

 

Turpinot dekoru izvietošanu, Stacijas ielas rotācijas aplī un Lietuvas šosejā ar spuldžu virtenēm rotās jau esošos konusus. Driksas ielā ar mirgojošu LED virteni dekorēs apgaismes balstus gājēju ielas posmā un “Puķu koku”, kas atrodas pie gājēju tilta. Vecpilsētas ielā apgaismes laternās iemirdzēsies dažāda lieluma dekori “3D Zvaigzne” un egle – dekorēta ar virtenēm un dekoriem. Vēl dažādi mirgojoši dekori uz zemes tiek izvietoti Dobeles šosejā 47B, Satiksmes ielā 59 un Stacijas parkā.

 

Septembrī un oktobrī pilsētvidē uzstādīti gaismas dekori: Ozolskvērā – gaismas tīkli, Rūpniecības ielā – dekori “Zvaigžņu loks ar bumbu” apgaismes balstos, Raiņa parkā kokos gar Pasta ielu – dekori “3D Zvaigzne”. Rīgas ielas krustojumā ar Pērnavas ielu koku vainagos veikta LED dekoru “Gaismas bumba” uzstādīšana.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

JPPI “Pilsētsaimniecība”