20.2 °C, 1.1 m/s, 74.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās peldēties atļauts
Jelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās peldēties atļauts
17/05/2021

Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta Zemgales kontroles nodaļas 10. maijā veiktā peldūdens kvalitātes pārbaude liecina, ka peldūdens kvalitāte Jelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās – Lielupes labajā krastā pie gājēju promenādes un Pasta salas peldvietā – atbilst prasībām un tur peldēties atļauts.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka gan Lielupes labā krasta, gan arī Pasta salas peldvietā ir izvietotas informatīvās zīmes par peldvietu ūdens kvalitāti.

 

Jāpiebilst, ka 15. maijā sākas peldsezona, līdz ar to Jelgavas pilsētas oficiālajās pludmalēs par atpūtnieku drošību katru dienu no pulksten 10 līdz 22 gādā glābēji.

 

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna uzsver, ka glābēju darbs attiecas ne vien uz peldētāju uzraudzīšanu un palīdzības sniegšanu, bet arī sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, kurā ietilpst arī epidemioloģisko noteikumu ievērošana.

 

Gatavojoties peldsezonai, sakopta gan Lielupes labā krasta, gan Pasta salas pludmale. Lielupes labā krasta peldvietā uzstādīts rotaļu aprīkojums, soliņi, atkritumu urnas, četras pārvietojamās pārģērbšanās kabīnes, velosipēdu novietošanas statīvi gan lejā pie upes, gan promenādē, kā arī divas pārvietojamās tualetes, informatīvie stendi, bojas un bonas. Informatīvie stendi, bojas un bonas izvietoti arī kreisā krasta pludmalē. Aprīlī abās peldvietās ūdenslīdēji iztīrījuši upes gultni, tajās veikta smilšu pievešana un ecēšana un uzstādītas glābēju mājas.

 

Rūpējoties par to, lai atpūta pie ūdeņiem un peldēšanās būtu droša, Veselības inspekcija reizi mēnesī uzraudzīs peldvietu ūdens kvalitāti. Ar mērījumiem varēs iepazīties vietnē www.vi.gov.lv.

 

 

Foto: JPPI “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē