25.8 °C, 4.7 m/s, 45.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilsētas svētki izdevušies
Jelgavas pilsētas svētki izdevušies
01/06/2006

Pamatoti pilsētas svētku moto 2006.gadam bija “Jelgava – Zemgales sirds”, jo vēsturiski tieši šogad aprit 390 gadi kopš 1616.gadā Hercogs Fridrihs piešķīra Jelgavai visas hercogistes rezidences statusu, tas nozīmē, ka ar šo gadu Jelgava bija visas hercogistes galvaspilsēta.

Kopā ap 25 000
Lai arī 80% no pasākuma izdošanās nosaka laika apstākļi, spītējot to mainīgumam, svētku kopējais apmeklētāju skaits šogad lēšams ap 25 000.

Kā viens no iemesliem lielajam apmeklētāju skaitam ir veiksmīgais Amatu dienas un Jelgavas Bērnu un jauniešu centra BJC “Junda” mācību gada noslēguma koncerta apvienojums. Šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem „Jundas” noslēguma pasākums nenotika Raiņa parkā, bet gan pie pilsētas Kultūras nama. Krāsainā un bagātīgā kultūras programma vienaldzīgu neatstāja nevienu. Šis eksperiments izrādījās veiksmīgs un varētu tikt praktizēts arī nākotnē.

Visvairāk apmeklētie
Vērtējot svētkus kopumā, izvirzījās trīs galvenie pasākumi, kas pulcēja liekāko apmeklētāju skaitu: pilsētas svētku gājiens, amatu diena un svētku centrālais pasākums – Jelgavas Lielais pikniks ar palšu kultūras programmu.

Pilsētas svētku gājiens tradicionāli pulcēja pilsētas uzņēmumus un iestādes, dodot tiem iespēju atraktīvi un interesanti parādīt sevi. Šogad uzņēmumiem, kas piedalās katru gadu, pievienojās arī jauni gājēji – uzņēmumi un iestādes, kas Jelgavas pilsētā ir jaunienācēji.

Savukārt ikgadējā amatu diena, kas risinājās sestdienā, ar nosaukumu “Pirts piederumi un tradīcijas”, šogad pulcēja rekordlielu tirgotāju skaitu un patīkami pārsteidza gan kvalitātes, gan kvantitātes ziņā. Jelgavas iedzīvotājiem bija iespēja baudīt arī garšīgo ēdināšanas uzņēmumu piedāvājumu.

Sestdienu vēl krāšņāku darīja nacionālo kultūras biedrību priekšnesumi, kas pauda būtisko par Jelgavas pilsētu – tā ir atvērta dažādu kultūru tradīcijām.
Šajā pat dienā tradicionāli pilsētnieki varēja vērot arī “Zemgaļu leģiona” spēkratu parādi, kas devās cauri Jelgavai un bija apskatāma pie Jelgavas kultūras nama.

Ciemiņi pilsētas svētkos bija ne tikai apmeklētāji, bet arī priekšnesumu sniedzēji – Vācijas bigbends „Jugend Jazzrachester Sachsen”, kuri koncertēja kopā ar Jelgavas bigbendu. „Jelgavas Baltijas spēkavīru kauss – 2006” pulcēja ne tikai pašmāju, bet arī kaimiņvalstu stipriniekus.

Svētku novitāte
Svētku moto “Jelgava – Zemgales sirds” bija jūtams arī šī gada novitātes – lielā piknika laikā. Svētku centrālais pasākums izdevās! Pilsētniekiem tika dota lieliska iespēja baudīt uz 10 metriem garā grilla cepto gaļu. Par pieprasījumu sūdzēties nevarēja, jo 5 tonnas lielais gaļas daudzums pazuda svētku dalībnieku vēderos necerēti ātri.

Lielā piknika mērķis bija pulcēt tos jelgavniekus, kuriem patīk atpūsties draugu pulkā, pie dabas, labas mūzikas pavadījumā un baudot garšīgu ēdienu.
Atsaucība bija tiešām liela un arī laika apstākļi sestdienas vakarā lutināja apmeklētājus.
Dažādus muzikālos priekšnesumus svētku apmeklētājiem bija iespēja baudīt ne tikai lielā piknika laikā – svētdien, svētku noslēguma dienā, jelgavniekiem īpašu noskaņu radīja grupas “Līvi” koncerts, kurai šogad palika 30 gadi.

Izcilie jelgavnieki
Svētku dienas bagātināja ar divu jaunu grāmatu atvēršana par diviem izciliem pilsētas iedzīvotājiem – J. Šūbertes sarakstītā grāmata par J. Čaksti „J.Čakste un Jelgava” un horeogrāfam V.Ozolam veltītā grāmata “Zemgales Deju Ķēniņš”.
Grāmatu atklāšana pulcēja daudz interesentu.

Jelgavas pilsētas svētki atkārtojas katru gadu, saglabājot savu būtību, taču vienmēr nes ko jaunu. Gaidīsim atkal nākošos!

Sagatavots Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā, izmantojot aģentūra „Kultūra” projektu vadītāja Ivara Pirvica sniegto informāciju.