13.8 °C, 6.1 m/s, 79.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilsētas svētku gājiens pulcē tūkstošus
Jelgavas pilsētas svētku gājiens pulcē tūkstošus
25/05/2018

Jelgavas 753. jubilejas svinībās, 25.maijā, pilsētas svētku gājiens pulcēja vairākus tūkstošus jelgavnieku, kuri izveidoja krāšņu, gandrīz 4 kilometrus garu, svētku gājienu apliecinot savu saliedētību un mīlestību pilsētai.

Ar teju četrus kilometrus garu gājienu pa pilsētas centrālo ielu šovakar atklāti Jelgavas Pilsētas svētki. «Jelgava svētku gājienā demonstrē savu spēku, jo tieši mūsu cilvēki ir pilsētas lielākā vērtība,» uzrunā, atklājot pilsētas 753. gadadienas svinības, jelgavniekus un pilsētas viesus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Krāsaini, interesantos tērpos, formās, kopā ar dažādiem tēliem, muzikāli un skaļi, demonstrējot priekšnesumus un iesaistot gandrīz 130 transportlīdzekļus, sākot no skrejriteņiem un bērnu ratiņiem un beidzot ar autobusu un atkritumu vedēju – tādi šogad Pilsētas svētku gājienā bija darba kolektīvi, mācību iestādes, pulciņi un sporta klubi, interešu klubiņi, spējot noturēt jelgavnieku interesi stundu un 35 minūtes. Pilsētnieki, kuri gājienā nepiedalījās, to vēroja ielas malās, no autobusu pieturām, pa logiem, pie darbavietu durvīm. Neatkarīgi, kurā pusē atrodoties – uz centrālās ielas gājienā vai tās malās skatītāju rindās –, tieši gājiens visspēcīgāk ikvienam ļauj izjust pēdējo divu gadu Pilsētas svētku devīzi «Mēs esam Jelgava».

Šovakar Pilsētas svētki turpināsies ar pasākumiem Hercoga Jēkaba laukumā un Zemgales Olimpiskajā centrā, bet pusnaktī jelgavniekus un pilsētas viesus priecēs muzikāls svētku salūts. Svētki turpināsies arī sestdien un svētdien.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē