-5 °C, 3.8 m/s, 83.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Pilsētas svētku programma (fotogalerija)
Jelgavas Pilsētas svētku programma (fotogalerija)
14/05/2008

Kā jau katru gadu, arī šogad Jelgava aicina jelgavniekus, pilsētas viesus, lielus, mazus- visus, visus uz Jelgavas pilsētas svētkiem. Šogad tie notiks no 28. maija līdz 1. jūnijam.

Šis gads pilsētas godināšanā būs īpašs, jo svētku noskaņas svinīgi ievadīs Jelgavas pils 270 gadu jubileju.
Kā jau ierasts, Svētku gājiens ieraus mūs pilsētas svētku pasākumu virpulī. Šogad gājiena tēma ir- „Jelgavas Pils no 270 gadu senas pagātnes līdz šodienai”. Tam sekos svētku koncerts Uzvaras parkā, kur piedalīsies tādi pazīstami mākslinieki kā Harijs Spanovskis ar jaukākajām Raimonda Paula dziesmām, Aisha ar grupu, kā arī Andris Ērglis, kurš sniegs savu solo koncertu. Par patīkamu gaisotni un veselīgu humora devu, rūpēsies koncerta vadītājs Valters Krauze.

Savukārt sestdien Jelgavā norisināsies Amatu dienas ar moto- „Mans nams-mana pils.” Amatu dienu ietvaros ikvienam apmeklētājam ir iespēja atnest akmeni (ne lielāku par dūri), jo no akmeņiem nākamajā gadā mūrēs jaunceļamā tirgus vārtu stabus- tā ir lieliska iespēja katram piedalīties Jelgavas pilsētas vēstures veidošanā.
Jau rīta agrumā līdz pat plkst. 14.00 pēcpusdienā, būs Gadatirgus šogad aktualizējot mājokļa iekārtošanas jautājumu. Par bērnu labo garastāvokli rūpēsies Bērnu radošās darbnīcas un atrakcijas, kur jaunākā paaudze varēs izpausties savā radošajā jomā.
Lai sestdienas vakars būtu godam pavadīts, visi tiek aicināti plkst. 21.00 iegriezties Pils pagalmā, kur norisināsies Opermūzikas koncerts „Jelgavas pilij 270”. Koncerta programmā skanēs populārākie opermūzikas šedevri, ko izpildīs Latvijas Nacionālās operas solisti- Kristīne Zadovska, Aira Rūrāne, Viesturs Jansons, kā arī Jānis Apeinis. Par daudzbalsīgu skanējumu rūpēsies LNO koris, kas par izcilu darbu ansamblī nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2007. gadā. Kori un solistus pavadīs Latvijas Nacionālās operas orķestris, kur spēlē profesionāli mūzikas instrumentu meistari, un tas viss notiks pazīstamā LNO kora vadītāja, diriģenta, jelgavnieka- Aigara Meri vadībā.

Savukārt veselu nedēļu no 21. līdz 28. maijam notiks Tēlotājmākslas simpozijs „Jelgavas pilij 270”, kurā pilsētas rotu- Jelgavas Pili, mākslas darbos atveidos mākslinieki no sadraudzības pilsētām- Šauļiem, Pērnavas, Baranovičiem, Ivanofrankovskas un Belostokas. Mākslinieku galvenais uzdevums būs savos darbos atainot Jelgavas pili no individuāla skatu punkta. Šis simpozijs veicinās starpkultūru saskarsmi un uzlabos sadraudzības pilsētu attiecības, kā arī, nenoliedzami, tā būs simboliska dāvana pilij dzimšanas dienā. Interesenti laipni aicināti 28. maijā plkst. 15.00 uz simpozija darbu izstādes atklāšanu un līdz pat jūnija sākumam novērtēt mākslinieku devumu Jelgavas pilij.

Par satiksmes ierobežojumiem pilsētas svētku laikā šeit.

Lai katram svētku apmeklētājam saistoša, un koša programma!


Trešdiena, 28. maijs

 • Plkst. 10.00 un 12.00 Latvijas Valsts leļļu teātra viesizrāde pirmsskolas un jaunāko klašu bērniem. M. Stāraste „Pintiķu ciems”. Ieeja ar ielūgumiem.

Ceturtdiena, 29. maijs
 • Plkst. 18.00 Valsts un novada mācību olimpiāžu laureātu pieņemšana pie Domes priekšsēdētāja. Uzvarētājus sveic grupa „Putnu balle”. Ieeja ar ielūgumiem.

Piektdiena, 30. maijs
 • Plkst. 15.00 Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas „Jelgava 19.-20.gadsimtā” atklāšana (Jelgavas Ģedererta Eliasa Vēstures un mākslas muzejā).
 • Plkst. 17.00 Svētku gājiens (Lielā iela – Pasta iela- Uzvaras parks). Svētku gājiena moto: Tur zibi tu un zib tavs laika, un tālas pagājības tvaiks, ar nākamību jaucas un tevī kopā saucas. (J.Sirmbārdis) Vairāk

 • Plkst. 18.00-22.30 Svētku koncerts (Uzvaras parks) Harijs Spanovskis “Jaukākās Raimonda Paula dziesmas” , Aisha un grupa, Andra Ērgļa solo koncerts

Sestdiena, 31. maijs
 • Plkst. 9.30-14.00 Amatu diena. Moto: „Mans nams- mana pils”. Gadatirgus (Mājokļa labiekārtošana, interjers). Bērnu radošā darbnīca- kartona piļu krāsošana. (Hercoga Jēkaba laukumā)
 • Plkst. 11.00 LR Streetball čempionāta Jelgavas posms. (Pie Latvijas Krājbankas Ledus halles)
 • Plkst. 12.00 Latvijas čempionāta 1. posms un Jelgavas kausa izcīņa ūdens motocikliem (Pils salā).
 • Plkst. 13.00 Starptautisks spēkavīru turnīrs „Jelgavas Baltijas spēkavīru kauss-2008” (Hercoga Jēkaba laukumā).
 • Plkst. 16.30-17.30
 • Motociklistu kluba „Zemgales leģions” motortehnikas parāde (Hercoga Jēkaba laukumā)
 • Plkst. 18.00 Latvijas Jumiķu čempionāta uzvarētāju apbalvošana.
 • Plkst. 17.00-21.00 Pavāru šovs (Pasta salā)
 • Plkst. 21.00 Opermūzikas koncerts „Jelgavas pilij 270”. Piedalās: LNO solisti Kristīne Zadovska, Aira Rūrāne, Viesturs Jansons, Jānis Apeinis, LNO koris, LNO orķestris, diriģents Aigars Meri. (Pils pagalmā). Biļešu cenas: Ls 5.00, 3.00, 2.50.

Paralēli pie teltīm notiek bērniem domātas nodarbības (zīmēšana, veidošana no māla)

Svētdiena, 1. jūnijs
 • Plkst. 10.00 Dievkalpojums Sv. Annas katedrālē. Piedalās: solists Jānis Kurševs, Sv. Annas draudzes koris, diriģents Guntis Galiņš, ērģelniece Māra Ansonska.
 • Plkst. 12.00 „Taureņu balle Jelgavas pilī”. BJC „Junda” mācību gada noslēguma koncerts un izstādes. Darbosies atrakcijas, radošās darbnīcas, kafejnīca bērniem. (Pils pagalmā un parkā, Pils saliņā)
 • Plkst. 9.00 – 17.00 „JUMTU DIENAS 2008 ”. Piedāvā Latvijas Jumiķu apvienība sadarbībā ar firmu Dorken. Jumiķu čempionāta sākums. (Skvērā aiz kultūras nama). Sacenšas pieredzējušie un jaunie jumiķi dakstiņu jumta ieklāšanā , profilētā tērauda jumtu ieklāšanā uz stendiem, bitumena jumtu ieklāšanā uz stendiem, vacprofila skārda jumtu ieklāšanā uz stendiem.

No 28. -31. maijam „JUMTU DIENAS 2008 ”

Par satiksmes ierobežojumiem Pilsētas svētku laikā šeit.