17 °C, 1 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilsētvidē var apskatīt 21 ledus skulptūru
Jelgavas pilsētvidē var apskatīt 21 ledus skulptūru
04/02/2022

No 4. februāra vairākās vietās pilsētā apskatāmas 11 mākslinieku veidotas ledus skulptūras. Trauslajā materiālā tēlnieki no Latvijas, Nīderlandes, Krievijas un Baltkrievijas iedzīvinājuši tēmu “ZOO”, un 21 ledus objekts rosina padomāt par dzīvnieku pasaules atkarību no cilvēku darbībām.

Darbu pie piecām lielajām skulptūrām mākslinieki, tajā skaitā Kārlis Īle, kurš atzinību guvis daudzos starptautiskos ledus skulptūru festivālos pasaulē, sāka pirmdien, 31. janvārī, bet individuālās skulptūras no viena ledus bloka tēlnieki sāka kalt 3. februārī. Skulptūru izveide noslēdzās 4. februārī, īsi pirms to eksponēšanas pilsētvidē, lai trauslais materiāls un smalkais izpildījums iedzīvotājiem būtu skatāms pēc iespējas ilgāk.

 

Mākslas objekti no ledus izvietoti dažādās vietās Jelgavā. Pa divām skulptūrām ir Jāņa Čakstes bulvārī, Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā un pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja. Trīs skulptūras apskatāmas Hercoga Jēkaba laukumā un Uzvaras parkā, savukārt piecus ledus objektus var aplūkot Pasta salā. Pa vienai skulptūrai skatāmas pie kultūras nama un skvērā aiz tā, Stacijas parkā un Ozolskvērā. Ledus skulptūras ir iežogotas un diennakts tumšajā laikā tiek izgaismotas.

 

 

Savukārt Jelgavas kultūras nama 2. stāva foajē apskatāmi skolēnu kolāžu konkursa “Dzīvnieku pasaule” darbi, ko iesūtījuši 1.–4. klašu kolektīvi no dažādām Latvijas skolām. Žūrija vērtējusi arī aizvadītā gada konkursam iesūtītos darbus. Izstādi varēs apskatīt, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu, un lietojot medicīnisko sejas masku vai FFP2 respiratoru.

 

 

Apskatot vides objektus, jāievēro divu metru distance, nepieciešamības gadījumā jālieto medicīniskā sejas aizsargmaska vai FFP2 respirators, kā arī jāievēro citi valstī spēkā esošie epidemioloģiskās drošības noteikumi.

 

Ledus mākslas vides objektu tapšanu nodrošina Jelgavas valstspilsēta un iestāde “Kultūra”, atbalsta “Husqvarna”.

 

Jāpiebilst, ka tradicionālais Ledus skulptūru festivāls ar mākslinieku konkursu, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem un kultūras programmu šogad nenotiek epidemioloģiskās situācijas dēļ.

 

Vides objekti no ledus veidoti, ievērojot aktuālos Ministru kabineta noteikumus Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” un Kultūras ministrijas izstrādātās vadlīnijas.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē