26.3 °C, 3.8 m/s, 34.3 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas poliklīnika skolēnus aicina pieteikties jauno mediķu programmā
Jelgavas poliklīnika skolēnus aicina pieteikties jauno mediķu programmā
15/10/2020

Lai rosinātu skolēnu interesi par medicīnu un sniegtu zināšanas, kas veiksmīgāk ļautu izvēlēties nākotnes profesiju un karjeru, SIA “Jelgavas poliklīnika” jau otro gadu īsteno jauno mediķu programmu. Iesaistīties aicināti 9.–11. klases skolēni, kuri bezmaksas nodarbību ciklā iegūs gan teorētiskas zināšanas, gan priekšstatu par praktiskā darba niansēm medicīnas iestādē. Lai pieteiktos programmai, interesentiem līdz 18. oktobrim jāiesūta motivācijas vēstule.

Jauno mediķu programmu Jelgavas poliklīnika sāka īstenot aizvadītajā mācību gadā. “Izvērtējot skolēnu interesi par šīm nodarbībām, nolēmām tās piedāvāt arī šajā mācību gadā. No 24 jauniešiem, kuri mācības uzsāka pagājušajā gadā, apliecību par programmas apguvi saņēma 11, un, manuprāt, tie ir jaunieši, kuri ļoti nopietni apsver medicīnas studijas. Taču ieguvums ir arī tas, ja kāds nodarbībās tomēr apjauš, ka tā nebūs viņa nākotnes izvēle,” atzīst SIA “Jelgavas poliklīnika” valdes locekle Kintija Barloti.

 

Skolēniem darbdienu pēcpusdienās divas reizes mēnesī, pielāgojoties poliklīnikas speciālistu pieņemšanas laikam un noslogojumam, tiks piedāvātas četru stundu ilgas nodarbības, kuru laikā viņi varēs iepazīt dažādu medicīnas jomu speciālistu darbu, iegūt informāciju par medicīnas izglītībā nepieciešamajām zināšanām, kā arī iepazīt darbu Jelgavas poli­klīnikā. “Skolēniem stāstīsim par kardioloģiju, radioloģiju, estētiku un kosmetoloģiju, fizioterapiju, onkoloģiju, ķirurģiju, veselības aprūpes organizāciju, kā arī iepazīstināsim ar laboratorijas, medicīnas māsu un ģimenes ārstu darbu. Šī gada jaunums – paredzēta arī viena narkologa vadīta nodarbība par dažādām atkarībām un to ietekmi,” stāsta K.Barloti.

 

Pirmā programmā uzņemto jauniešu nodarbība iecerēta 22. oktobrī, un tā notiks attālināti videokonferences veidā. “Sākotnēji nodarbības bijām plānojuši klātienē, taču, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un ieviestos ierobežojumus,  mūsu speciālisti nodarbības jauniešiem vadīs attālināti, līdz situācija valstī uzlabosies. Tiesa, tad gan iztrūks praktiskās daļas, kad skolēni iepazīst medicīnas jomas speciālistu darbu reālā vidē – ārsta kabinetā vai laboratorijā, taču mēs ceram, ka situācija uzlabosies un arī tas būs iespējams,” tā K.Barloti.

 

Programmā plānots uzņemt līdz 20 dalībnieku. Lai pieteiktos jauno mediķu bezmaksas nodarbībām, 9.–11. klases skolēniem jāsagatavo motivācijas vēstule par diviem tematiem: “Kāpēc es vēlos strādāt veselības aprūpes jomā?” un “Mans nākotnes ieguldījums medicīnā. Ja es kļūtu ārsts/medmāsa…”. Motivācijas vēstule līdz 18. oktobrim (ieskaitot) jāiesūta pa e-pastu jp@jp.lv. Programmā tiks uzņemti motivētākie jaunieši, ar kuriem poliklīnika sazināsies personīgi.  

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē