25.3 °C, 1.3 m/s, 65.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas prioritāte – bērnu drošība
Jelgavas prioritāte – bērnu drošība
30/08/2006

Jelgavā, kur izglītība un bērnu drošība ir viena no pilsētas prioritātēm, jaunajā mācību gadā tiks realizēti vairāki pasākumi, kas sekmēs bērnu drošību ceļā uz skolu.

Viena no bērnu drošības sekmēšanas aktivitātēm paredz, ka laika periodā no 1.septembra līdz 10.septembrim pie 19 Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm tiek noteikts transporta kustības maksimālā ātruma ierobežojums līdz 40 km/h.

Savukārt 720 bērni, kuri šogad uz skolu dosies pirmo reizi, no Jelgavas Domes saņems īpašu dāvanu – atstarotājus, kas ļaus pirmklasniekiem būt savlaicīgi pamanāmiem tumšajā diennakts laikā. Šīs dāvanas tiek pasniegtas sadarbībā ar SIA „Signum”.

Tāpat šogad Jelgavā tiek realizēts vērienīgs projekts „Drošais ceļš uz skolu”, kas paredz paaugstināt satiksmes vadības un transporta sistēmas efektivitāti, palielinot satiksmes drošību gājējiem, īpaši bērniem. Projekta mērķis ir uzlabot satiksmes drošības līmeni un satiksmes organizēšanas efektivitāti, lai veicinātu mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku drošību pie sešām Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm, izveidojot jaunas gājēju ietves ar barjerām, apgaismojot ielas un mainot krustojumu konfigurāciju.

Projekta ietvaros par Eiropas Savienības (ES) finansējumu ir izbūvētas gājēju ietves un uzstādīts apgaismojums Pulkveža O.Kalpaka ielas posmā no Raiņa ielas līdz Rūpniecības ielai un Svētes ielas posmā no Pulkveža O.Kalpaka līdz Sakņudārza ielai. Savukārt par Jelgavas pašvaldības finansējumu ir pārbūvētas minēto ielu posmu brauktuves. Projekta kopējās izmaksas ir 1 292 000 lati. Šo summu veido ES līdzfinansējums projektam «Drošais ceļš uz skolu» 290000 latu un Jelgavas pašvaldības ieguldījums 672 456 latu apmērā.

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā