-5.9 °C, 3.1 m/s, 88.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs saņem speciālbalvu
Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs saņem speciālbalvu
22/11/2008

Piektdien, 21. novembrī, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas LIKTA gadskārtējā konferencē „E – pakalpojumi un inovatīvi risinājumi Latvijā” Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra projekts „E – studiju sistēma Jelgavas pašvaldības mūžizglītības piedāvājuma īstenošanai” saņēma Microsoft speciālbalvu „Gada IKT inovācija”.

Latvijas IKT balva „Platīna pele 2008” informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē Latvijā tiek izsludināta jau otro reizi un kļuvusi par nozares tradīciju. Latvijas IKT balvas mērķis ir celt nozares prestižu, veicināt pozitīvu publicitāti, informēt sabiedrību par IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos projektus, kas sniedz labumu plašai sabiedrībai. Konkursā var piedalīties attiecīgo pakalpojumu, projekta īpašnieki – valsts iestādes, privātfirmas, akadēmiskās organizācijas un privātpersonas. Apbalvojumu saņem gan projekta īpašnieks, gan izstrādātājs vai piegādātājs.

2008. gadā balvas „Platīna pele” pretendenti tika vērtēti un apbalvoti šādās kategorijās:
• e – pārvalde un e – pakalpojumi,
• izglītības, kultūras, veselības aprūpes un sporta projekti,
• „Labākais E – komercijas komersants 2008”.
Žūrijas Goda priekšsēdētāja ir Īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Signe Bāliņa.

Šajā gadā savu dalību konkursam pieteica arī Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs kategorijā „Izglītības, kultūras, veselības aprūpes un sporta projekti”.

21. novembrī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas LIKTA gadskārtējā konferencē „E – pakalpojumi un inovatīvi risinājumi Latvijā” Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra projekts „E – studiju sistēma Jelgavas pašvaldības mūžizglītības piedāvājuma īstenošanai” saņēma Microsoft speciālbalvu „Gada IKT inovācija”.

Projektā izstrādāta e – studiju sistēma Jelgavas pašvaldības mūžizglītības piedāvājuma īstenošanai, kas pārbaudīta, īstenojot apmācību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Projekts balstās uz Jelgavas pilsētas integrētās attīstības programmā 2007. – 2013. gadam minēto uzdevumu īstenošanu informācijas sabiedrības attīstības jomā. Tas tiek īstenots 3 posmos. Katra posma uzdevumi ir formulēti 3 aspektos:
• materiāli tehniskais,
• izglītības saturs,
• metodiskais.

Projekta īstenošanas rezultātā ir izstrādāta e – studiju sistēma, 2 profesionālās tālākizglītības programmas un apmācīti 37 cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Ir izveidots e – apmācības materiāls skolēniem ar īpašām vajadzībām un veikta pedagogu apmācība IKT izmantošanai mācību procesā. Patlaban tiek nodrošināta iespēja mācībās e – studiju sistēmā iesaistīties neierobežotam lietotāju skaitam un gatavoti jauni materiāli e – studiju vidē.


Informācija sagatavota
Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centrā