15.1 °C, 1 m/s, 84.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas Restorānu nedēļā – dārza un meža rudens veltes
Jelgavas Restorānu nedēļā – dārza un meža rudens veltes
05/10/2020

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada restorāniem no 12. līdz 18. oktobrim aicina iesaistīties Jelgavas rudens Restorānu nedēļā un nobaudīt maltītes, kuru pamatā ir sezonālas Latvijā audzētas izejvielas.

Jelgavā gardēžus gaidīs pieci restorāni – “Chocolate & Pepper” K.Barona ielā 6, “Parks” K.Barona ielā 3, “Pilsētas elpa” Pasta salā 1, “Putnu dārzs” Lielajā ielā 4 un “Tornis” Akadēmijas ielā 1. Ar īpašu piedāvājumu aicina arī Jelgavas novada restorāni “Grantiņi” Svētes pagastā, “Aitiņlauvas” Valgundes pagastā un “Zemnieka cienasts” Jaunsvirlaukas pagastā un Ozolnieku novada restorāni “Masti Grill & Chill” un “Famille”. Katrs no tiem piedāvās savu unikālo ēdienkarti, kas būs pieejama tikai Restorānu nedēļas laikā. Šogad tās norisē galvenais uzsvars likts uz rudens veltēm, kuras varam atrast ne tikai dārzā, bet arī mežā. Gardēži varēs nobaudīt, piemēram, rudens sakņu buljonu ar baraviku ravioli vai meža sēņu strūdeli ar brieža gaļu, zandarta fileju ar selerijas biezeni un sāļo ievārījumu cidoniju-čilli čatniju. Karalisko rudens liel­ogu ķirbi varēs nobaudīt arī veģetārā variācijā ķirbju risoto ar spinātiem un kalvadosā karamelizētiem dzeltenajiem burkāniem. Savukārt plūmju drumstalkūka un aveņu muss ar biešu biskvītu būs vieni no baudāmajiem rudens garšas desertiem maltītes izskaņā.

 

Pirmo reizi Jelgavā Restorānu nedēļa notika 2019. gada pavasarī ar mērķi popularizēt restorānu kultūru mūsu pilsētā, sniegt iespēju pavāriem izpausties ar jaunām receptēm un ar īpaši sagatavoto ēdienkartes un cenu piedāvājumu parādīt, ka apmeklēt restorānu var ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Organizatori informē, ka tas joprojām ir Restorānu nedēļas galvenais vadmotīvs un arī šoreiz piedāvājumu varēs nobaudīt par īpašu cenu – 18 eiro par divu kārtu maltīti vai 21 eiro par trīs kārtu maltīti.

 

Īpašais rudens Restorānu nedēļas piedāvājums būs pie­ejams katru dienu līdz restorāna darba laika beigām, tāpēc izvēlētajā restorānā vēlams veikt rezervāciju. Tāpat ēdienu varēs ņemt līdzi. Ar Restorānu nedēļas ēdienkartēm un informāciju par rezervāciju var iepazīties tīmekļvietnē www.visit.jelgava.lv.

 

Apmeklētāji aicināti būt atbildīgi un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē