17.2 °C, 3.6 m/s, 72.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas Sabiedriskajā centrā apskatāma Daces Štrausas gleznu izstāde
Jelgavas Sabiedriskajā centrā apskatāma Daces Štrausas gleznu izstāde
11/06/2024

Jelgavas Sabiedriskā centra zālē, Skolotāju ielā 8, līdz 31. jūlijam apskatāma mākslinieces Daces Štrausas gleznu izstāde.

Māksliniecei kopš bērnības ir patikušas krāsas un jebkāda veida radošā darbošanās, taču dažādi dzīves līkloči un pašas izvēles, viņu profesionālās gaitās aizveda finanšu un uzņēmumu vadības jomās, kas ir gana prasīgas un dinamiskas ik dienu. Meklējot veidu, kā “atpūsties” no cipariem un dažnedažādiem plāniem un stratēģijām, tika iegādātas otas, eļļas krāsas, molberts un audekli. Tad tapa pirmie darbi. Visas gleznas top ala prima tehnikā jeb tiešās glezniecības metodē, gluži vienkārši tāpēc, ka, ja krāsas ir izņemtas un gleznas radīšanas process ir sācies, darbu autore neatiet no gleznas, kamēr tā nav gatava. Pēdējā gadā, izmēģinot ko jaunu, tapusi mini glezniņu “kolekcija”, kas gleznota ar akrila krāsām.

Šobrīd, pēc nostrādātiem gandrīz 20 gadiem, arī profesionāli Dace Štrausa ir vairāk pievērsusies radošajai jomai, ikdienā fotografējot gan individuālās foto sesijas, gan dažādus pasākumus.

“Man vienmēr daba ir šķitusi neparasti fantastiska, cik daudz toņi un nokrāsas ir katrai krāsai, kas ir gluži vai izaicinājums, tos atkārtojot uzlikt uz audekla. Dievinu agros vasaras saullēktus ar neparasti silti dzelteno toni – ir sajūta, ka kāds ir ieslēdzis papildu krāsu prožektoru. Aizvien cerīgi vakaros lūkojos uz rietumu pusi – kāds būs šodienas saulriets – spilgti ugunīgs vai mierīgi rozīgs? Maģiskā jūra ar savu zili zaļo ūdeni ir labākais saules staru spogulis. Un debesis – ar tik daudz ietērpiem – skaisti zilo ar pūkainiem mākonīšiem, draudīgi pelēko ar elektro gaismām, ugunīgo, rozīgo un galu galā arī zvaigžņoto mēteli. Daba ir mans lielākais iedvesmas avots – tajā mēs atrodam visu brīnumaino un neparasto,” stāsta Dace Štrausa.

Vairākas gleznas tapušas kā dāvanas tuviem draugiem un ģimenes locekļiem, tajās ir ielikta daļiņa no personas, kam glezna ir tapusi, tā daļiņa, kas autorei ir tuva un asociējas ar konkrēto cilvēku. Taču visās gleznās ir visnotaļ daļiņa no mākslinieces, viņas sajūtas par šo pasauli, kas izteikta krāsās.

Visus darbus digitālajā vidē var apskatīt Instagram kontā dacestrausa_art.