22.8 °C, 6 m/s, 89.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas skolas saņēmušas 148 portatīvos datorus
Jelgavas skolas saņēmušas 148 portatīvos datorus
07/01/2021

Sākoties otrajam mācību semestrim, Jelgavas skolu 7.–12. klašu skolēni un pedagogi no Izglītības un zinātnes ministrijas saņēmuši papildu 148 portatīvos datorus, ko izmantot kvalitatīva attālinātā mācību procesa nodrošināšanai.

Datori Jelgavai piegādāti jau gada nogalē, un tie nodoti lietošanā skolēniem un pedagogiem. “Turpinot nodrošināt attālināto mācību procesu, arvien biežāk izjūtam, ka nepieciešamas specifiskākas prasības informācijas tehnoloģiju nodrošinājumā. Ikdienas mācību procesā ne katram skolēnam un pedagogam bija nepieciešams dators ar iebūvētu mikrofonu un tīmekļa kameru, taču šobrīd, lai kvalitatīvi organizētu tiešsaistes stundas, bez tā iztikt nevar. Tieši tāpēc valsts piešķirtie portatīvie datori, kuros ir gan iebūvēta tīmekļa kamera, gan mikrofons, ir nozīmīgs papildinājums attālinātajā mācību darbā,” uzsver Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

 

Kopumā valsts piešķīra 3,9 miljonus eiro 6200 portatīvo datoru iegādei skolām. Šoreiz datorus saņēma tās pašvaldību skolas, kurās 7.–12. klašu grupā mācās vismaz 20 skolēnu un kuras nav iesaistījušās ES fondu projektos par vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanu. Šo projektu gaitā daudzās skolās notiek vērienīgi atbalsta pasākumi, tajā skaitā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu ieviešana un aprīkojuma iegāde, un līdz 2023. gada beigām plānots pilnībā modernizēt 100–115 pašvaldību skolas. Ņemot vērā šos ministrijas nosacījumus, Jelgavā jaunus datorus šoreiz nesaņēma trīs skolas, kurās nupat kā īstenoti vai tūlīt tiks uzsākti ES fondu modernizācijas projekti, – Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola un Jelgavas Amatu vidusskola.

 

Valsts iegādātos portatīvos datorus mūsu pilsētā saņēmušas septiņas skolas: Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija (29), Jelgavas 4. vidusskola (29), Jelgavas 5. vidusskola (25), Jelgavas 6. vidusskola (24), Jelgavas Centra pamatskola (17), Jelgavas pamatskola “Valdeka”-attīstības centrs (13) un Jelgavas Paula Bendrupa pamatskola (11).

 

“Kaut arī ārkārtējās situācijas laikā šis valsts atbalsts ir nozīmīgs, tas joprojām ir nepietiekams. Izglītības pārvalde nepārtraukti aktualizē informācijas tehnoloģiju nodrošinājumu pilsētas skolās un turpina arī apkopot informāciju no skolām par informācijas tehnoloģiju nodrošinājumu ģimenēs attālinātā mācību procesa laikā. Šobrīd pašvaldība, sagatavojot 2021. gada pilsētas budžetu, Jelgavas izglītības iestādēm paredz finansējumu 227 000 eiro apmērā, lai šogad turpinātu informācijas tehnoloģiju modernizāciju,” uzsver G.Auza.

 

 

Foto: freepik.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē