27.1 °C, 4.1 m/s, 57.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas skolēni saņem nominācijas mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū
Jelgavas skolēni saņem nominācijas mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū
16/12/2015

Nedēļas nogalē norisinājās Junior Achievement Latvija (JA Latvija) rīkotais ikgadējais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopā pulcējot labākos 127 SMU no visas Latvijas un 77 skolotājus-SMU konsultantus, pārstāvot 66 skolas un 37 dažādas vietas. Gan nominācijas, gan simpātiju balvas ieguva vairāki SMU no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Jelgavas Valsts ģimnāzijas.

Publicitātes foto

Nedēļas nogalē norisinājās Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un modes un izklaides centru Rīga Plaza rīkotais ikgadējais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopā pulcējot labākos 127 SMU no visas Latvijas un 77 skolotājus-SMU konsultantus, pārstāvot 66 skolas un 37 dažādas vietas. Pēc žūrijas vērtējuma visvairāk nomināciju piešķirts skolēniem no Zemgales.
 
Mērķtiecīgs jauno uzņēmēju atbalsts novērojams Zemgalē, kur gan nominācijas, gan simpātiju balvas ieguva vairāki SMU no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Īslīces Vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas. Savukārt izteiktu aktivitāti izrādījuši SMU no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, kur pozitīvs rezultāts vērojams aktīvai dalībai ERASMUS+ finansētajā trīs gadus ilgajā starptautiskajā pētniecības projektā Innovation Cluster for Entrepreneurship Education (ICEE), kas veicina uzņēmējspēju attīstīšanu.
 
Visi jaunie censoņi ieguva vērtīgus padomus tālākai uzņēmējdarbības ideju attīstīšanai, bet nominācijas pamatskolas un vidusskolas grupā kopumā tika piešķirtas 14 SMU – Sociāli atbildīgākajam SMU, Labākajam stendam, Inovatīvākajai biznesa idejai, Labākajai pārdošanas komandai, Videi draudzīgākajam produktam, Komerciālākajam SMU un Uz zināšanām balstītam SMU, ko noteica 8 kompetentas žūrijas grupas.
 
Tāpat 11 jaunie SMU saņēma simpātiju balvas, savukārt visi vidusskolas grupas nominanti un nomināciju uzvarētāji, kā arī viņu skolotāji ieguva balvu no RTU Rīgas Biznesa skolas – apmācības RBS24 start-up darbnīcā, apgūstot efektīvāko uzņēmuma prezentācijas veidu. Ar rezultātiem iespējams iepazīties JA Latvija mājaslapā www.jal.lv
 
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, audzis ir ne tikai SMU skaits, bet arī 2–3 reizes SMU produktu cenas. Savukārt, ja pagājušajā gadā angliskoti nosaukumi bija vien 30% SMU, tad šogad jau tie ir 90%. Tāpat, ņemot vērā ievērojami lielo SMU skaitu, palielinājusies konkurence un uzlabojusies piedāvāto produktu kvalitāte, liecina žūrijas pārstāvju novērojumi.
 
Jau ziņots, ka šogad Vislatvijas SMU Ziemassvētku gadatirgū aktīvākie skolēni pārstāvēja Vidzemi (44) un Zemgali (33), kā arī Rīgu (28), savukārt no Kurzemes 20 SMU, bet Latgales – 3. Visvairāk SMU šogad bija no Jelgavas (13), Liepājas (11) un Madonas (8). Ar pilnu dalībnieku sarakstu iespējams iepazīties JA Latvija mājaslapā www.jal.lv
 
Pamatskolu grupu vērtēja pārstāvji no Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes, aģentūras Baltijas Komunikāciju centrs, LR Patentu valdes, Latvijas Valsts mežiem, koka logu ražotāja Flora, apģērbu aizsargmaisu ražotāja Simple+ (Starptautiskā SMU festivāla uzvarētājs), un Banku augstskolas.
 
Bet vidusskolas grupu vērtēja pārstāvji no Dienas Medijiem, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas, aģentūras Pars Advert, inbox.lv, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Republikas Patentu valdes, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, Rimi Latvia, RTU Rīgas Biznesa skolas, Swedbank, paklāju un mājas tekstila ražotāja Z2B (Lude), Valsts izglītības satura centra un Biznesa augstskolas Turība.
 
JA Latvija katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 60 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:
  • Finanšu pratības ABC – sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.-9. klasei;
  • Karjeras izglītības programma Ēnu diena 1.-12. klasei;
  • Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.-12. klasei;
  • Līderu programma 10.-12. klasei;
  • Start-Up programma augstskolu studentiem;
  • Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.
 
 
Papildu informācija:
JA Latvija
www.draugiem.lv/jal
https://www.facebook.com/juniorachievementlatvija
https://twitter.com/SMULatvija