17.2 °C, 3.6 m/s, 72.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas skolēniem augsta aktivitāte un izcili rezultāti Eiropas eksāmenā
Jelgavas skolēniem augsta aktivitāte un izcili rezultāti Eiropas eksāmenā
12/05/2020

Jau sesto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, no 7. līdz 9.maijam ikviens Latvijas iedzīvotājs bija aicināts pārbaudīt savas zināšanas par Latviju Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā. Šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja 30 086 dalībnieki, kas ir par 36 procentiem vairāk nekā pagājušajā gadā. Trīs eksāmenu kārtojušo skolēnu grupās 30 labāko vidū ierindojušies arī Jelgavas skolēni.

5.-6.klašu grupā Eiropas eksāmenā piedalījās 3205 skolēni, no kuriem maksimālos 50 punktus ieguvis 441 skolēns. 30 labāko vidū ierindojušies Juris Strods un Reinis Smilga no Jelgavas 4. sākumskolas. 7.-9.klašu grupā Eiropas eksāmenā piedalījās 5992 skolēni, no kuriem 50 punktus ieguvuši 478 skolēni, labāko trīsdesmitniekā iekļūstot Letīcijai Līnai Čerņevičai no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas. Savukārt vidusskolas grupā 30 Latvijas izcilāko vidusskolēnu vidū ir arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Elīna Stašāne. Eiropas eksāmenā piedalījās 4295 vidusskolēni, no kuriem maksimālo punktu skaitu ieguvuši 130 jaunieši.

 

15 258 Eiropas eksāmena dalībnieki nāk no Republikas nozīmes pilsētām,  savukārt no novadiem eksāmenu kārtojuši 14 828 dalībnieki. Eiropas eksāmenā piedalījušies vairāk nekā 900 Jelgavas skolēni, tādējādi Jelgavai ierindojoties aktivāko Latvijas pilsētu trijniekā.

 

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad daudz aktīvāki ir bijuši pieaugušie, par 10 procentiem apsteidzot skolēnus – 55 procenti no visiem Eiropas eksāmena dalībniekiem ir pieaugušie. Eiropas eksāmenā iegūtais rezultāts tiek izteikts punktos, un vidēji 5 procenti no visiem Eiropas eksāmena dalībniekiem ir ieguvuši maksimālo punktu skaitu – 50 punktus.

 

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību “Eiropas kustība Latvijā”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: biedrība “Eiropas kustība Latvijā”