15.1 °C, 1 m/s, 84.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas skolēnu dome atskatās uz aizvadīto gadu
Jelgavas skolēnu dome atskatās uz aizvadīto gadu
27/01/2020

Pirmdien uz tikšanos ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu sanāca Jelgavas Skolēnu domes 2019. gada sastāvs, atskatoties uz paveikto aizvadītajā gadā pirms darbu uzsāk jaunā Skolēnu domes komanda. Uzņemot jauniešus Jelgavas domes sēžu zālē, A.Rāviņš sniedza ieskatu gan paveiktajos, gan gaidāmajos darbos pilsētā un aicināja Skolēnu domes pārstāvjus uz tālāku sadarbību.

Ieskatu Jelgavas Skolēnu domes veiktajos darbos un īstenotajos pasākumos sniedza līdzšinējā prezidente Evelīna Šulca, informējot gan par tādiem darbiem, kas turpināti no iepriekšējās Skolēnu domes sastāva, piemēram, “3/1 ar studentu”, kurā Jelgavas skolēni iepazīstināti ar dažādiem studiju virzieniem, gan ar dažādiem 2019. gada domes sastāva īstenotiem pasākumiem, tostarp pieredzes apmaiņu ar skolēnu domēm Olaines un Rīgas. Gada gaitā veikti arī citi darbi, piemēram, 3 dienu garā akcija “Sporto brīvi”, kas īstenota kā iniciatīvu konkursa “Jaunieši var” projekts, diskusija par jauniešu mājas nepieciešamību Jelgavā, kā arī dažādi gada noslēguma pasākumi – labdarības akcija pensionāru atbalstam un “Zelta balle”.

 

“Zināju, ka darbs nebūs viegls, bet, protams, nebiju gatava visam. Noteikti iemācījos sakārtot savu laiku starp Skolēnu domi, pulciņiem un skolu un darīju ļoti daudzas lietas, kuras citādi nebūtu darījusi, piemēram, teicu runu Jāņa Čakstes dzimšanas dienā pie Čakstes pieminekļa, līdzās Rāviņa kungam un jaunajam valsts prezidentam Egilam Levitam,” stāsta E.Šulca, turpinot: “Gads ir bijis veiksmīgs un visi domē esam guvuši lielu pieredzi, strādājot Jelgavas jauniešu vārdā — darbojoties, rīkojot pasākumus un vienlaikus palīdzot arī katrs savai skolai, kuru pārstāvam. Turpmāko gadu vēl darbošos Skolēnu domē, atbalstot jau nākamo prezidenti.”

 

2020. gada Jelgavas Skolēnu domes sastāvu vadīs Norgita Līga Horste no Jelgavas Tehnikuma. Pirmā domes sēde šajā gadā plānota ceturtdien, 30. janvārī, kad tiks apstiprināts arī jaunais dalībnieku sastāvs. “Darboties pilsētas līmenī ir liela atbildība, bet sajūta par to ir patīkama. Es noteikti gribētu, lai mēs kļūtu redzamāki, jo daudzi varbūt nemaz par Skolēnu domi nezina. Attīstīšu Jelgavas Skolēnu domes sociālo tīklu kontus, turpināšu esošās tradīcijas un mēģināšu ieviest arī ko jaunu,” skaidro N.Horste, piebilstot, ka īpaši gaida personīgās izaugsmes iespējas, ko dos darbs Skolēnu domē.

 

Tiekoties ar skolēniem, Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš uzsvēra, ka, lai arī ikdienā Jelgavas Skolēnu dome un pilsētas dome lemj par dažādiem jautājumiem, ir vairāki saskarsmes punkti, kurus jārisina kopīgi: “Būtiski, ka rīkojam jauniešu forumu, uzklausot jūsu sajūtas par dzīvi un iespējām pilsētā. Ja kādreiz jaunieši vairāk uzsvēra, ka vēlas pilsētā kinoteātri vai citas izklaides iespējas, tad tagad arvien biežāk minēts, ka nepieciešams paaugstināt izglītības kvalitāti un pavairot tieši jauno cilvēku iespējas. Svarīgi atcerēties, ka pilsētas izaugsmi veidojat jūs, tāpēc novēlu tiekties uz to, lai esat konkurētspējīgi darba tirgū un lai ar savu pieredzi un prasmēm sniedzat ieguldījumu arī pilsētas attīstībā.” Kopīgā tikšanās aizritēja, pārrunājot pilsētas nozīmīgākos sasniegumus un nākotnes perspektīvas, ļaujot jauniešiem paraudzīties uz  dažādu procesu attīstību pilsētā. Tikšanās noslēgumā Skolēnu domes pārstāvji saņēma dāvanas ar pilsētas simboliku.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē