22.5 °C, 2 m/s, 76.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas skolēnu ražotajā dezinfekcijas līdzeklī saskata biznesa potenciālu
Jelgavas skolēnu ražotajā dezinfekcijas līdzeklī saskata biznesa potenciālu
16/12/2020

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā “Cits bazārs” pasniegtas balvas labākajiem SMU deviņās nominācijās. Divas balvas saņēmis Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas uzņēmums “ANTI-V”, kas piedāvā dezinfekcijas līdzekli cietā agregātstāvoklī ar spēju dezinficēt un mitrināt roku ādu. Šis produkts vidusskolu grupā atzīts par labāko nominācijā “SMU biznesa potenciāls” un arī nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”.

Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad ierastais SMU Ziemassvētku tirdziņš “Cits bazārs” notika vēl nebijušā formātā – tiešsaistē. E-katalogā savus izstrādājumus piedāvāja teju 300 SMU no visas Latvijas. Jelgavu SMU tiešsaistes tirgū pārstāvēja 17 uzņēmumi – 12 no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, četri no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, kā arī viens Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas. Organizatori ziņo, ka pasākuma laikā interneta vietni apmeklēja 45 000 pircēju.

 

“Šogad skolēni ļoti veiksmīgi tika galā ar izaicinājumu – pievērst pircēja uzmanību un pirmo reizi pārdot izstrādājumus tikai internetā. Pārliecinājāmies, ka jaunā paaudze ir prasmīga digitālajā vidē un to apliecina gan skolēnu mācību uzņēmumu augstā aktivitāte sociālajos tīklos, gan “Cits bazārs” e-kataloga apmeklētāju skaits. Īsā laikā esam integrējuši e-komercijas iespēju Skolēnu mācību uzņēmumu programmā, līdz ar to jaunie uzņēmēji caur šo izglītības metodi iegūst vēl vairāk,” atzīst “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

 

Pasākuma ietvaros jauniešus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī  51 pieredzējis profesionālis no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas deviņās nominācijās.

 

Nominācijā “SMU biznesa potenciāls” vidusskolu grupā uzvarēja un balvu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) saņēma SMU “ANTI-V” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas.  SMU saviem klientiem piedāvā dezinfekcijas līdzekli cietā agregātstāvoklī, kas dezinficē un mitrina roku ādu. Šis pats Jelgavas skolēnu uzņēmums saņēma arī balvu no Latvijas Republikas Patentu Valdes nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”.  

 

Jāpiebilst, ka arī “Cits bazārs” apbalvošanas pasākums un labāko SUM paziņošana notika tiešsaistē. Tajā muzikālu priekšnesumu sniedza jelgavnieks dziedātājs Edgars Kreilis.

 

Pasākumu organizēja Junior “JA Latvia” sadarbībā ar LIAA.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē