16.7 °C, 1.6 m/s, 82.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas skolēnus izglīto par bezatkritumu dzīvesveidu
Jelgavas skolēnus izglīto par bezatkritumu dzīvesveidu
05/12/2019

Jelgavas 4. vidusskolā 26. novembrī notika izglītojošs pasākums 8. un 9. klašu skolēniem par zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu. Pasākumā piedalījās gan zero waste entuziasts un jauniešu auditorijai pazīstama personība Edgar Fresh, gan pārstāvji no Cycle plastmasas pārstrādes studijas un Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūta.

Lai pievērstu arī skolēnu uzmanību un aicinātu sekot līdzi plastmasas iepakojuma patēriņam, Jelgavas 4. vidusskolas skolēniem bija iespēja noklausīties zero waste entuziasta un viedokļu līdera Edgara Fresh stāstu par bezatkritumu dzīvesveidu un padomiem, kā ikdienā maziem soļiem paveikt lielas lietas.

 

Mācību stundas otrajā daļā pārstāvji no Cycle plastmasas pārstrādes studijas un Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūta pastāstīja skolēniem par plastmasas izmantošanu un tās negatīvo ietekmi uz vidi.

 

Skolēniem tika demonstrētas arī plastmasas pārstrādes iekārtas un klātienē no pārstrādātiem plastmasas iepakojumiem skolēni veidoja krāsainas pogas.

 

 

Informācija un foto: SIA “Latvijas zaļais fonds un a/s AJ Power Recycling