17.6 °C, 2.9 m/s, 88.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas skolu 5. klašu skolēni tiekas lasītprasmes veicināšanas pasākumā
Jelgavas skolu 5. klašu skolēni tiekas lasītprasmes veicināšanas pasākumā
17/04/2024

Trešdien Jelgavas Centra pamatskolā pulcējās piekto klašu skolēni no Jelgavas Pārlielupes pamatskolas, Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas 5. vidusskolas un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, lai piedalītos lasītprasmes veicināšanas pasākumā „Tēli Hansa Kristiana Andersena pasakās”.

Jelgavas Centra pamatskolā šajā mācību gadā katru mēnesi kāda no mācību jomām tiek organizēti lasītprasmes veicināšanas pasākumi. Aprīlis ir kultūras, mākslas, tehnoloģiju un dizaina jomu mēnesis. Tā ietvaros, par godu Hansa Kristiana Andersena literārajiem darbiem un to interpretācijai, mūzikas, mākslas, teātra, dizaina un tehnoloģiju, datorikas jomā, tiek organizēts pasākumu cikls skolas un pilsētas skolu ietvaros.

Aprīļa sākumā Jelgavas Centra pamatskola plānotājās aktivitātes iesaistīja arī citas skolas, aicinot iepazīties ar Andersena pasakām “Īkstīte”, “Meža gulbji”, “Lakstīgala” un “Vilciņš un bumbiņa”, dziedāt dziesmas, kā arī piedalīties vizuālās mākslas konkursā. Šodien Jelgavas Centra pamatskolas kultūras, mākslas, tehnoloģiju un dizaina jomu skolotāji bija izveidojuši četras radošās darbnīcas, kurās skolēni klausījās muzikālus fragmentus, mēģinot noteikt to piederību noteiktam skaņdarbam un kādam pasakas varonim, minēja tematiskās krustvārdu mīklas, kā arī veidoja sejas maskas un rotaļlietu – griežamo vilciņu. Pasākumā tika apbalvoti arī vizuālās mākslas konkursa laureāti.

Jelgavas Centra pamatskolas direktore Agita Ozoliņa uzsver: “Pasakas rosina gan iztēli, gan liek aizdomāties par ikvienam cilvēkam nozīmīgām vērtībām, piemēram, draudzību, iejūtību, spēju uzupurēties, uzticību un mīlestību. Būtiski ir arī skolēniem tikties klātienē un darīt lietas kopā.” Direktore ir pārliecināta, ka šādi pasākumi ir nepieciešami un arī turpmāk atbalstītu šādu līdzīgu skolu kopābūšanu radošos pasākumos.

Jāpiebilst, ka Jelgavas Centra pamatskolā novietots liels aušanas rāmis, kurā ikviens skolēns un darbinieks aicināts ieaust dzijas vai lentas gabaliņu, kopīgi radot emociju gobelēnu.