16.4 °C, 1.9 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas slidotavas jumts būvniecības konkursā saņēmis augstāko novērtējumu
Jelgavas slidotavas jumts būvniecības konkursā saņēmis augstāko novērtējumu
08/03/2019

Par 2018. gada labāko koka būvi Latvijā atzīts Pasta salas publiskās slidotavas jumts. Uzvarētāja balva pasniegta 7. martā konkursa “Latvijas būvniecības gada balva 2018” noslēguma pasākumā Rīgā. 

Jelgavas publiskās āra slidotavas jumts ir īpašs ar to, ka tā būvniecībā izmantotas liekti līmētās koksnes konstrukcijas – tērauda elementi izmantoti vien savienojuma vietās un atsevišķās vietās kā palīgkonstrukcija jumta seguma stiprināšanai. Kopējais liekti līmētās koksnes apjoms objektā ir 112 kubikmetri, bet tērauda detaļu apjoms – 11,33 tonnas. Konkursā desmit kategorijās tika vērtēti 143 objekti.

Slidotavas jumta pasūtītājs ir Jelgavas pašvaldība. Projektu izstrādāja “Rodentia” un arhitekte Ineta Buka, būvnieks – “Igate Būve”, būvuzraudzību nodrošināja Mārtiņš Bīriņš, “Jurēvičs un partneri”.

Konkursā bija pieteikti divi Jelgavas pašvaldības objekti, kas nodoti ekspluatācijā pagājušajā gadā – slidotavas jumts un Pils salas skatu tornis, kas tika vērtēts kategorijās “Koka būve” un “Publiskās ārtelpas objekts”.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē