20.4 °C, 1.8 m/s, 68.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas slimnīcā atklāj rekonstruēto operāciju bloku
Jelgavas slimnīcā atklāj rekonstruēto operāciju bloku
12/10/2006

Kā uzsver A.Rāviņš, „Slimnīcas svarīgākā funkcija ir darīt visu iespējamo, lai ne tikai nodrošinātu pacientu ikdienas medicīnisko aprūpi, bet arī lai glābtu tos, kuru dzīvība ir nonākusi briesmās. Esmu gandarīts, ka ar pašvaldības līdzfinansējumu ir bijusi iespēja izveidot modernu operāciju bloku, kas būtībā ir slimnīcas centrālais punkts. ”

Kopš slimnīcas uzcelšanas 1970. gadā, ievērojami līdzekļi operāciju bloka remontā nav ieguldīti. Šis ir ievērojamākais projekts, kas pēdējo gadu laikā realizēts Jelgavas pilsētas slimnīcā. Remontdarbi tika uzsākti šī gada 1.maijā, bet pabeigti 29. septembrī. Operāciju blokā ir veikta telpu pārplānošana, kā rezultātā nojauktas starpsienas un izveidotas četras operācijas zāles iepriekšējo trīs vietā. Viena no zālēm ir izveidota endoskopisko operāciju veikšanai.

„Jaunās telpas ir izveidotas atbilstoši mūsdienu augstajām prasībām, pielietojot modernus materiālus, izveidojot jaunas elektroinsolācijas un ventilācijas sistēmas. Īpašās ventilācijas ietaises nodrošinās dažādu ar narkozi saistītu gāzu savākšanai. Tāpat ir izbūvēta automātisko durvju atvēršanas sistēma, kas turpmāk nesarežģīs pārvietošanos pa telpām,” norāda A.Ķipurs.

Operāciju blokā ir veikti ne vien vērienīgi remontdarbi, bet tas tiks aprīkots arī ar modernu inventāru. Nodaļā ir izveidotas atsevišķas telpas, kur pacientus uzraudzīs pēc operācijas veikšanas ilgāk nekā tas bija iepriekš, kur tie uzreiz tika pārvietoti uz nodaļu. Vēl papildus pie operāciju bloka ir iekārota sterilizācijas telpa ar jaunām medicīniskām iekārtām.

Renovācijas darbi operāciju blokā ir veikti par 785 882 latiem – pašvaldības līdzfinansējums sastāda 250 000 latus, 150 000 latus valsts līdzfinansējums, bet atlikušo summu sedza slimnīca sava budžeta ietvaros piesaistot arī kredītlīdzekļus. Operāciju telpu projektēšanu veica SIA „Assets AD”, savukārt būvniecības darbus realizēja SIA „UNI SAN”.

Informāciju sagatavoja
Jānis Zemene
preses sekretārs
3005558, 26324636

www.jelgava.lv