22.4 °C, 2.8 m/s, 64.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas slimnīcā darbu sāk rehabilitācijas speciālistu komanda
Jelgavas slimnīcā darbu sāk rehabilitācijas speciālistu komanda
17/08/2020

Augustā Jelgavas pilsētas slimnīcā darbu uzsākusi multiprofesionālā rehabilitācijas komanda. Tas nozīmē, ka turpmāk noteiktām pacientu grupām stacionārā būs iespēja saņemt agrīnās rehabilitācijas pakalpojumus.

“Līdz šim tieši kadru trūkuma dēļ agrīnā rehabilitācija slimnīcā nav bijusi nodrošināta pietiekamā apjomā, taču nu esam piesaistījuši nepieciešamos speciālistus un rehabilitācijas komanda veiksmīgi uzsākusi darbu. Ja iepriekš ar pacientiem stacionārā individuāli strādāja fizioterapeits, masieris un fizikālās terapijas māsa, tad šobrīd, papildus piesaistot arī rehabilitologu, ergoterapeitu, fizioterapeitu un logopēdu, rehabilitācijas pasākumus varam nodrošināt kompleksi. Šie speciālisti strādā ciešā sadarbībā jau agrīnā posmā, lai cilvēks pēc slimības maksimāli ātri spētu atgriezties savās ikdienas aktivitātēs,” speciālistu komandas darba principu skaidro SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” valdes loceklis Andris Ķipurs, akcentējot, ka rehabilitācijas plāns pacientam tiek izstrādāts, iesaistoties ārstējošajam ārstam un ārstam rehabilitologam.

A.Ķipurs skaidro, ka komandas darbs rehabilitācijas jomā īpaši nozīmīgs ir neiroloģijas profila slimniekiem, piemēram, pēc insulta, stacionētajiem pacientiem pēc traumām un ķirurģiskā profila slimniekiem. “Jāatzīst, ka rehabilitācijas speciālistu komandai darba lauks paveras ļoti plašs, un esam gandarīti, ka nu varam izpildīt arī šo Veselības ministrijas uzstādījumu,” norāda slimnīcas vadītājs.

Viņš spriež, ka šī joma slimnīcā perspektīvā noteikti ir attīstāma, jo, secīgi īstenojot slimnīcas nodaļu rekonstrukciju, ir radīti visi priekšnosacījumi, lai rehabilitācijas pakalpojumus vēl augstākā kvalitātē varētu nodrošināt gan tiem, kas ārstējas ambulatori vai izmanto dienas stacionāru, gan arī tiem, kam ātrākas atveseļošanās nolūkā būtu vērtīga stacionārā rehabilitācija. “Paplašinot slimnīcā sniegto pakalpojumu klāstu, nākotnē noteikti varētu apsvērt speciālu rehabilitācijas gultu izveidi. Tas ļautu nodrošināt ārstēšanos stacionārā, akcentējot tieši rehabilitāciju,” nākotnes plānus ieskicē A.Ķipurs.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē