25.9 °C, 5.1 m/s, 49.3 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJelgavas slimnīcā piedzimis šogad 500. mazulis – meitenīte Dārta
Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 500. mazulis – meitenīte Dārta
04/08/2023

Jelgavas pilsētas slimnīcā 3. augustā pulksten 9.17 piedzima šā gada 500. mazulis – meitenīte Dārta. Viņa ir pirmais bērniņš jelgavnieku Ditas un Dāvida Pleieru ģimenē.

Dārta piedzima 3450 gramus smaga un 50 centimetrus gara. Viņa ir pirmais bērniņš ģimenē. “Ar vārda izvēli mums gāja diezgan vienkārši. Tā kā mums abiem vārds sākas ar D burtu, skaidri zinājām, ka arī meitiņas vārdam jāsākas ar šo pašu burtu. Izskatījām vairākus variantus, bet palikām pie Dārtas, kas tulkojumā no angļu valodas ir šautra. Gribas, lai viņa savā dzīvē vienmēr trāpa un sasniedz savus mērķus,” saka Dārtas tētis Dāvids. Abi vecāki smejas, ka meita jau pirmajā naktī parādījusi savu raksturiņu – nekāda mierīgā nebūšot. “Galvenais, lai Dārta aug vesela, ir laimīga un priecē tēti un mammu. Mēs gribētu, lai viņa ir cilvēks, kas spēj uzmundrināt un iedvesmot arī citus,” tā vecāki.

Meitenītei, kura Jelgavas slimnīcā nāca pasaulē kā šogad 500. bērniņš, nogādāta pilsētas sarūpēta dāvana – pilsētas simbols Alnītis. Savukārt Jelgavas slimnīca 500. mazuļa vecākiem dāvinājusi ģimenes palātu.

Jelgavas pilsētas slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā informē, ka pagājušais mēnesis bijis šajā gadā līdz šim ražīgākais. Jūlijā slimnīcā sagaidīti 89 jaundzimušie – 44 meitenes un 45 zēni –, turklāt starp viņiem ir četri dvīņu pāri.