16.8 °C, 1.8 m/s, 95.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas slimnīcā piedzimis šogad 700. mazulis – meitenīte Amēlija
Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 700. mazulis – meitenīte Amēlija
08/11/2022

8. novembrī septiņas minūtes pāri pusnaktij Jelgavas pilsētas slimnīcā piedzima šā gada 700. mazulis – meitenīte Amēlija. Viņa ir pirmdzimtā Nikolas un Dmitrija ģimenē.

Amēlija piedzima 3660 gramus smaga un 54 centimetrus gara. Meitenītes mamma Nikola atklāj, ka ar vārda izvēli ģimenei veicies raiti un tieši šo izdomājis tētis. «Amēlija pie mums ieradās noteiktajā laikā un, izrādās, ir 700. bērniņš Jelgavas slimnīcā. Varētu domāt, ka skaitlim septiņi meitas dzīvē būs kāda nozīmīga loma – 700. bērns piedzima septiņas minūtes pāri pusnaktij,» saka mamma un mazajai vēl veselību, būt paklausīgai un nelikt vecākiem garlaikoties. Mamma atklāj, ka pirmās dzīves stundas Amēlija bijusi ļoti mierīga. Jāpiebilst, ka meitenīte ir dobelniece.

 

Jelgavas slimnīca 700. bērna ģimenei dāvinājusi bezmaksas ģimenes palātu. Tas jaunajiem vecākiem bijis patīkams pārsteigums, un viņi saka sirsnīgu paldies. Amēlijai nogādāta arī pilsētas sarūpēta dāvana.

 

 

Jelgavas pilsētas slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsmāsa/galvenā vecmāte Laura Boreja stāsta, ka šomēnes līdz 8. novembra pulksten 12 Jelgavas slimnīcā pasaulē nākuši jau 14 bērniņi – 11 meitenītes un 3 puikas. Viņu vidū arī dvīnes jelgavnieces, kuras piedzima vakar, 7. novembrī. Līdz šim visvairāk mazuļu Jelgavas slimnīcā šogad piedzimuši janvārī – 87 – un oktobrī, kad pasaulē nāca 73 bērniņi. Vienā diennaktī visvairāk mazuļu – astoņi – piedzimuši 2. jūnijā, bet pa septiņiem mazuļiem – 26. martā, 4. aprīlī, 22. jūlijā un 5. septembrī.

 

 

Foto: pixabay.com

Infografika: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē