24.4 °C, 2.5 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas slimnīcā un “Ģintermuižā” pret Covid-19 sāks vakcinēt arī citu ārstniecības iestāžu darbiniekus
Jelgavas slimnīcā un “Ģintermuižā” pret Covid-19 sāks vakcinēt arī citu ārstniecības iestāžu darbiniekus
11/01/2021

Pirmdien pret Covid-19 Latvijā sāk vakcinēt visas ārstniecības iestādēs strādājošās ārstniecības personas, ārstniecības atbalsta personas un darbiniekus, kuri to vēlas. Pēc Nacionālā veselības dienesta sniegtās informācijas, Jelgavā ārstniecības iestāžu darbinieku vakcinācija tiek veikta SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” un VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža””. Vakcinācijai obligāti iepriekš jāpiesakās. Jelgavas pilsētas slimnīcā šonedēļ vakcinācijai pieteikušies arī 38 Jelgavas poliklīnikas un SIA “Medicīnas sabiedrība “Optima 1″” darbinieki, bet “Ģintermuižā”, kur vakcinēšana sākta tikai pagājušajā ceturtdienā, šonedēļ vakcinēs savus darbiniekus, bet citās medicīnas iestādēs strādājošie var pieteikties vakcinēšanai uz nākamo nedēļu. 

Divas aizvadītās nedēļas tika vakcinēti tikai lielo slimnīcu, tostarp Jelgavas pilsētas slimnīcas, darbinieki, un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, bet sestdien Latvijā sāka vakcinēt arī ģimenes ārstus. Savukārt no 11. janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem – ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem darbiniekiem.

 

Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola informē, ka divu nedēļu laikā, kopš sākta medicīnas personāla vakcinācija pret Covid-19, Jelgavas pilsētas slimnīcā vakcīnu saņēmuši 105 slimnīcas un 96 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. “Šonedēļ vakcinācijai ir pieteikušies 30 mūsu iestādes darbinieki, kā arī 38 Jelgavas poliklīnikas un medicīnas sabiedrības “Optima 1″ darbinieki, taču jau no pagājušās nedēļas saņemam zvanus arī no ģimenes ārstiem, kuri vēlas saņemt vakcīnu pret Covid-19, un šobrīd veidojam reģistru ar tiem ārstniecības iestāžu darbiniekiem, kuri vakcīnu varēs saņemt nākamnedēļ,” skaidro S.Ābola, norādot, ka vakcinācijas plānošana ir ļoti atbildīgs darbs un slimnīca drīkst pasūtīt tikai tik vakcīnu, cik cilvēku ir pieteikušies vakcinēšanai, lai nerastos situācija, ka kāda vakcīna netiek iztērēta un tādējādi aiziet bojā. “Katru nedēļu ceturtdienas rītā Nacionālās veselības dienestam ir jāziņo, cik daudz vakcīnu mums piegādāt uz nākamo nedēļu, jo tās pēc atsaldēšanas obligāti jāizlieto piecu dienu laikā,” stāsta S.Ābola.

 

Lai medicīnas iestāžu darbinieki pieteiktos vakcinēšanai pret Covid-19 Jelgavas pilsētas slimnīcā, viņiem obligāti jāpiesakās pa tālruni 25861454 vai e-pastu vakcinacija@jpslimnica.lv. S.Ābola uzsver, ka visiem, kuri pieteikušies vakcinēšanai, jāierodas īsi pirms noteiktā laika, kavēt pierakstu nedrīkst.

 

Savukārt slimnīcā “Ģintermuiža” vakcinēšana pret Covid-19 sākta aizvadītajā nedēļā. Iestādes valdes loceklis Artūrs Bērziņš stāsta, ka ceturtdien un piektdien vakcīnu saņēmuši 50 slimnīcas darbinieki. “Arī šonedēļ turpināsim savas iestādes darbinieku vakcinēšanu, un kopā paredzēts vakcinēt 140 slimnīcas “Ģintermuiža” darbiniekus. Paralēli veidojam sarakstu vakcīnas saņemšanai nākamnedēļ,” tā A.Bērziņš, papildinot, ka nākamnedēļ “Ģintermuižā” tiks vakcinēti arī citu medicīnas iestāžu darbinieki un šobrīd jau tiek veidots reģistrs, lai zinātu, cik daudz vakcīnu uz nākamo nedēļu jāpasūta.

 

Lai pieteiktos vakcinēšanai pret “Covid-19” slimnīcā “Ģintermuiža”, medicīnas iestāžu darbiniekiem jāsazinās pa tālruni 63022770 vai vakcina@gintermuiza.lv.

 

Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar Slimības profilakses un kontroles centru un Zāļu valsts aģentūru izveidojis karti ar Covid-19 vakcinācijas kabinetu adresēm un kontaktinformāciju, kuros brīvprātīgi tiek vakcinētas ārstniecības personas, ārstniecības atbalsta personas un darbinieki. Jelgavā šobrīd atzīmētas divas iestādes – Jelgavas pilsētas slimnīca un “Ģintermuiža”. Karte pieejama ŠEIT. Karte tiks regulāri atjaunota ar aktuālajiem vakcinācijas kabinetiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē