20 °C, 2 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas sociālo lietu pārvaldē – Ēnu diena
Jelgavas sociālo lietu pārvaldē – Ēnu diena
12/02/2020

12. februārī, Ēnu dienas ietvaros, Jelgavas sociālo lietu pārvaldē (JSLP) viesojās neierasti liels skaits jauniešu – 12. jaunieši no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 4.vidusskolas, Jelgavas 5.vidusskolas, Jelgavas 6.vidusskolas un Jelgavas 4.sākumskolas Jelgavas sociālo lietu pārvaldē ēnoja sociālos darbiniekus, IT speciālistu, sabiedrisko attiecību speciālistu un veselības veicināšanas speciālistu.

Jaunākais ēnotājs – Daniels Gailis no Jelgavas 4. sākumskolas, ēnot izvēlējies datortīkla administratoru. Jau tagad – 6.klasē esot, Daniels saprot, ka nākotnē informācijas tehnoloģijas darba tirgū būs ļoti pieprasīta joma, tādēļ vēlējies iepazīt tuvāk šo profesiju virzienus.

 

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolniece Sabīne Lisiha šobrīd domā, ka savu nākotni varētu saistīt ar veselības nozari. Vai būs ārste, viņa vēl nezina, bet, iespējams, tas būs sabiedrības veselības speciālists vai fizioterapeits. “Mani ļoti interesē viss, kas saistīts ar cilvēka organismu – kā pēc iespējas labāk un ilgāk to uzturēt jaunu un veselu, kā pareizi ēst un ko ēst. Kā kustības ietekmē mūsu ķermeni, tāpēc domāju, ka šodien pie veselības veicināšanas speciālista daudz ko interesantu uzzināšu. Zinu, ka kopā šodien dosimies arī uz veselības laboratoriju,” ar prieku stāsta Sabīne.

 

Viņas skolasbiedre Anna Sarmule šodien ilgāku laiku pavadīja JSLP Informācijas kabinetā, iepazīstot sociālā darbinieka pienākumus. Anna stāsta, ka viņu interesējot psiholoģija, bet šogad ēnu dienās šādu speciālistu nav bijusi iespēja ēnot, bet tā kā Informācijas kabineta darbiniekiem arī jābūt psiholoģiski spēcīgiem, tad Anna ir šeit. “No šodien iepazītā varu secināt, ka informācijas kabineta darbiniekiem ir jābūt “ar stipriem nerviem”, ļoti pacietīgiem, komunikabliem, līdzjūtīgiem un arī laipniem.  Tā ir palīdzoša profesija un arī es dzīvē vēlos palīdzēt cilvēkiem,” stāsta jauniete, kura gan atzina, ka grūtākais šodien esot izprast dokumentos lietoto terminoloģiju.

 

Jelgavas 5.vidusskolas 10.klases audzēkne Elīna Priedīte šogad bija sociālā darbinieka, kurš strādā ar bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, ēna. Sirsnīgā Elīna bija ļoti ieinteresēta visā un uzdeva daudz jautājumu. Pati ikdienā esmu asistente bērnam ar kustību traucējumiem un mana misija arī turpmāk būs  palīdzēt bērniem, kuri nespēj palīdzēt paši sev. Šodien vēlējos uzzināt vairāk, kā ir strādāt ar šādiem cilvēkiem no administratīvās puses – kārtot dokumentus, piesaistīt speciālistus un tamlīdzīgi,” stāsta Elīna.

 

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunieši Hanna Sieka un Atis Valinieks par savu nākotnes profesiju ir diezgan pārliecināti – Anna vēlas kļūt par ārsti un jau iepriekš vairākkārt ēnojusi medicīnas darbiniekus, bet atraktīvais Atis, kurš pārzina latviešu, angļu, japāņu, krievu valodu un tagad sācis apgūt spāņu un franču valodu, nākotnē vēlas kļūt par valodnieku un kā tulks apceļot pasauli. “Šogad ēnu dienā vēlējāmies iepazīt tādu vietu, kur nākotnē ceram paši nekad nenonākt – naktspatversmi. Un ir ļoti interesanti! Tas ko šeit dara cilvēku, kuri nonākuši bezpalīdzīgā stāvoklī, labā – ir patiešām augsti vērtējams,” secina abi jaunieši. Anna vēl piebilst, ka šeit guvusi pārliecību, ka ne visi uz ielas redzamie bezpajumtnieki, ir “norakstāmi” cilvēki – daudzi, kas šeit nāk nakšņot, patiešām tiecas un vēlas kaut ko mainīt savā dzīvē, un viņiem tikai jāpalīdz.

 

Viktorija Umbraško no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas ēnu dienu aizvadīja, iejutusies sabiedrisko attiecību speciālista lomā. Iepazīstot speciālista ikdienas darba pienākumus, Viktorijai bija iespēja pašai rakstiski piefiksēt citu ēnu stāstīto, fotografēt un piedalīties materiāla sagatavošanā. “Savu nākotnes profesiju vēl neesmu izvēlējusies, vienu brīdi šķita, ka mani interesē sociālās lietas, tagad esmu secinājusi, ka arī sabiedrisko attiecību speciālistam ir ļoti interesants darbs. Vēl ir laiks, lai saprastu, ko īsti vēlos darīt dzīvē,” atklāta ir Viktorija.

 

Vēl vairāki ēnotāji sekoja līdzi citiem sociālajiem darbiniekiem gan Ģimenes atbalsta nodaļā, gan Sociālo pakalpojumu centrā bērniem. 

 

 

Foto: Jelgavas sociālo lietu pārvalde