16.4 °C, 1.2 m/s, 95.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas šorttrekisti gatavojas Pasaules Jaunatnes olimpiskajām spēlēm
Jelgavas šorttrekisti gatavojas Pasaules Jaunatnes olimpiskajām spēlēm
30/07/2019

Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) šorttrekisti devušies uz Nīderlandi, kur aizvada starptautisku nometni, gatavojoties nākošajai sezonai.

Šajā gadā šorttreka sporta veids saņēma valsts finansējumu sporta veida attīstībai par iepriekšējā gada sasniegumiem – Roberto Puķītis izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā, kā rezultātā ir iespēja iegūt jaunu pieredzi un plašāku redzesloku. Nometne norisinās Nīderlandes pilsētā Hērenvēnā, kuras halle ar nosaukumu “Thialf” tiek uzskatīta par ātrslidošanas un šorttreka Meku. Šajā pilsētā ir treniņu bāze Nīderlandes šorttreka un ātrslidošanas izlasēm. Nometnes laikā notiek pieredzes apmaiņa gan sportistu, gan treneru vidū. Nometnē piedalās arī 20 Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkņi, kuriem šī ir neatsverama pieredze, kā arī emocijas klātienē redzot kā trenējās Olimpiskie medaļnieki šorttrekā un ātrslidošanā. Kopā ar Latvijas sportistiem nometnē piedalās pieci Mārupes šorttrekisti, 10 šorttrekisti no Nīderlandes, kā arī sportisti no Šveices un Krievijas.

 

 

 

2020. gada janvārī, Šveices pilsētā Lozannā norisināsies Pasaules Jaunatnes Olimpiskās spēles, kurām gatavojas JLSS sportisti Kārlis Pastors un Māris Jānis Šternmanis. Lai kvalificētos šīm spēlēm sportistiem 500 metru distance jāveic 47,0 sekundēs. Sportisti tiek gatavoti arī nākamās sezonas sacensību seriālam Danubia Cup un Baltic Cup sacensībām.

 

Foto: Gr. Martin de Jong un JLSS