21.4 °C, 1.1 m/s, 76.1 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunieši iepazīst karjeras iespējas medicīnas nozarē
Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunieši iepazīst karjeras iespējas medicīnas nozarē
21/10/2022

Šodien, 21. oktobrī, Karjeras nedēļas laikā, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni apmeklēja Jelgavas pilsētas slimnīcu, lai iepazītos ar karjeras iespējām medicīnas jomā.

Jelgavas pilsētas slimnīcu apmeklēja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12.vid klases skolēni, kuri apgūst vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu.

 

Skolēni izrādīja interesi apmeklēt Jelgavas pilsētās slimnīcu, lai uzzinātu vairāk par karjeras iespējām. Ar slimnīcas speciālistiem tikās 14 skolēni, kuri ir izlēmuši studēt medicīnu. “Vēl neesmu izlēmusi, kuru virzienu tieši studēt, bet šodien tiekoties ar dažādiem speciālistiem, ir radies iespaids par konkrētajiem medicīnas virzieniem, kas palīdzēs pieņemt lēmumu. Pēc vidusskolas absolvēšanas pieteikšos studijām gan Rīgas Stradiņa universitātē, gan arī Latvijas Universitātē,” stāsta Linda. Savukārt 12.klases skolnieks Jānis jau ir izlēmis, ka studēs programmu “Medicīnas inženierija un Fizika”, tāpat Svetlana norāda, ka izvēlējusies studēt psihiatriju.

 

Jelgavas pilsētas slimnīcas personāla daļas vadītāja Una Cīze jauniešiem pastāstīja par slimnīcu, tās speciālistiem, kā arī praksi un rezidentūru. Pēc tam tika organizēta tikšanās ar slimnīcas ārstiem – ķirurgu Kasparu Vaivodu un Timuru Salimbajevu, pediatri, bērnu infekcionisti Solveigu Ābolu, Traumatoloģijas nodaļas vadītāju Juri Juknu, audiologopēdu Undu Medisu un topošu ģimenes ārsti Montu Beltiņu, kurā ārsti dalījās ar savu studiju pieredzi, deva padomus, kā arī atbildēja uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem.

 

Jāpiebilst, ka visas nedēļas laikā no 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notika Karjeras nedēļa. Šogad Karjeras nedēļa atzīmē savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” aicināja ikvienu izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas. Arī Jelgavas skolas piedalījās ikgadējā Karjeras nedēļā, piedāvājot skolēniem apmeklēt dažādus pasākumus gan skolā, gan ārpus tās.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē