19 °C, 3.5 m/s, 72.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas sporta klubs rīkos Latvijā pirmās karatē e-sacensības
Jelgavas sporta klubs rīkos Latvijā pirmās karatē e-sacensības
14/04/2021

Jelgavas karatē klubs “Vitus” maijā rīkos 1. atklāto e-čempionātu karatē. “Citās valstīs sporta klubi diezgan ātri pēc pulcēšanās ierobežojumu noteikšanas sāka izmantot šo metodi, bet Latvijā šīs būs pirmās karatē e-sacensības,” stāsta kluba vadītājs Vitālijs Mišins.

Pēdējais gads sportā līdz ar pandēmiju bijis grūts – Vitālijs Mišins norāda, ka no apmēram 120 kluba dalībniekiem šobrīd aktīvi trenējas ap 30. “Daļu nobiedēja laikapstākļi, jo bija diezgan auksta ziema, citi, rūpējoties par savas ģimenes veselību, nolēma treniņus neapmeklēt vispār, citiem laika gaitā, trenējoties attālināti, zuda motivācija. E-sacensības ir veids, kā ceram bērniem un jauniešiem atjaunot motivāciju sportot. Tas, protams, nav tas pats, kas sacensības dzīvajā, bet tomēr. Ir mērķis, kam gatavoties,” stāsta kluba vadītājs, uzsverot: sacensības ir daļa no kvalitatīva treniņu procesa.

 

Karatē e-sacensībās sportisti sacentīsies tikai vienā no disciplīnām: kata. Tas ir karatē vingrinājumu komplekss, ko sportists izpilda viens pats. “Lielākajai daļai bērnu gan labāk patīk disciplīna kumite, kas ir kontakta cīņa ar pretinieku, bet to attālināti nav iespējams noorganizēt,” papildina Vitālijs.

 

Sacensībās var piedalīties sportisti līdz 16 gadu vecumam, viņi tiks dalīti divās vecuma grupās (līdz 9 gadu vecumam un no 10 līdz 16 gadu vecumam) un sacentīsies atbilstošās meistarības grupās. Detalizētāku informāciju par sacensībām var atrast kluba “Vitus” Facebook lapā.

 

Kluba vadītājs atzīst, ka atsaucību grūti prognozēt, tomēr, ņemot vērā neskaidrības ap kopējo situāciju valstī un pasaulē un pulcēšanās ierobežojumiem, pieņemts lēmums rīkot e-sacensības. “Sapratām: lai cik grūti arī būtu, tik un tā vajag darīt! Mēs gribam noturēt sportā tos, kuri vēl nav pilnībā padevušies, kā arī saglabāt savu sporta bāzi, ko tikai pirms pusotra gada izveidojām. Tāpēc gribētu teikt paldies arī Jelgavas pilsētas pašvaldībai par finansiālu atbalstu sporta klubiem, kas šajos apstākļos ir ļoti būtiski,” tā Vitālijs Mišins.

 

Karatē klubs “Vitus” savu čempionātu ierasti rīko maijā, Jelgavas pilsētas svētku mēnesī, tāpēc arī 1. atklātais Jelgavas karatē kluba “Vitus” e-čempionāts kata disciplīnā norisināsies maijā. Pieteikšanās čempionātam būs no 20. līdz 27. maijam, savukārt rezultāti tiks paziņoti 30. maijā.

 

 

Foto: no kluba arhīva