-6 °C, 3.1 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas sportisti gatavojas dalībai Latvijas II olimpiādē
Jelgavas sportisti gatavojas dalībai Latvijas II olimpiādē
24/02/2008

Latvijas II olimpiāde norisināsies no 13. līdz 15. jūnijam. Galvenā olimpiādes norises vieta būs Ventspils, bet sacensības atsevišķos sporta veidos notiks arī Brocēnos (smaiļošana, kanoe airēšana), Jūrmalā (airēšana), Usmā (burāšana) un Grobiņā (stenda šaušanā). Latvijas olimpiāde ir augstākā līmeņa notikums Latvijas sportā, kurā piedalīties un gūt sportiskus panākumus ir katra sportista mērķis. Plānots, ka Latvijas II olimpiādē piedalīsies aptuveni 3000 sportistu no 25 Latvijas pašvaldībām. Olimpiāde Latvijā tiek rīkota jau otro reizi, un arī Latvijas I Olimpiādes, kas notika 2004.gadā, galvenā mājvieta bija Ventspils.

Olimpiādē tiks noskaidrota Latvijas sportiskākā pašvaldība un labākie sportisti. Sacensības plānotas arī kā viens no atlases posmiem XXIX Olimpiādes spēlēm Pekinā 2008.gada augustā. Jāatzīmē, ka Latvijas I olimpiādē Jelgavas pilsēta kopvērtējumā ierindojās augstajā 2.vietā, piekāpjoties tikai galvaspilsētai.

Līdz svētdienai, 24.februārim Latvijas sporta bāzēs notika priekššacīkstes basketbolā vīriešu un sieviešu komandām.

17.februārī Jelgavas sporta hallē spēkiem mērojās Jelgavas, Jūrmalas, Bauskas un Tukuma rajonu vīriešu basketbola komandas. Jūrmala pārspēja Bauskas rajona basketbolistus ar rezultātu 107:84, savukārt jelgavnieki ar 103:69 pieveica tukumniekus.

24.februārī Jelgavas sporta hallē tiekas basketbola komandas Bauskas raj.- Jelgava (vīr.), Jūrmala – Tukuma raj. (vīr.), Jelgava – Tukuma raj.(siev.), Tukuma raj. – Bauskas raj.(vīr.) un Jelgava – Jūrmala (vīr.).

Latvijas II olimpiādē Jelgavas sportistu dalība plānota 9 sporta veidos – airēšanā, basketbolā, boksā, cīņā, futbolā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, vieglatlētikā un volejbolā.

Informācija sagatavota
Jelgavas Sporta servisa centrā