17.8 °C, 3.7 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Anitas Paegles ilustrāciju izstāde “Pasaku dārzs”
Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Anitas Paegles ilustrāciju izstāde “Pasaku dārzs”
13/05/2022

No 13. maija Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma Anitas Paegles ilustrāciju izstāde “Pasaku dārzs”.

Anita Paegle jau vairāk nekā 30 gadus veido ilustrācijas bērnu grāmatām, un ir viena no pazīstamākajām šīs jomas māksliniecēm Latvijā. Viņas zīmējumi ir izteiksmīgi un krāsaini, bet atainotie personāži – dzīvespriecīgi. Tornī būs skatāmas krāšņas ilustrācijas, kas radītas grāmatai “Rožu  spoks”, Ineses Zanderes dzejoļu krājumam “Kaķis uz klavierēm” un citas. Katra no tām ir miniatūrs mākslas darbs, kas aizved īpašā tēlu pasaulē. “Ilustrācija ir brīnumains labirints, pa kuru lido mākslinieka sapņi. Process ir brīnišķīgs – meklējumi, šaubas, prieks,” tā māksliniece. Ar A.Paegles palīdzību skatītājam atveras acis – kustoņi, priekšmeti un lietas piepeši iegūst dvēseli, atdzīvojas. Māksliniece mums paver maģijas pasauli, kurā allaž esam gribējuši ielūkoties.

 

Ilustratore Anita Paegle dzimusi 1956. gada 3. jūnijā Rīgā. Absolvējusi J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu ar  diplomdarbu – ilustrācijām A. Upīša stāstam “Vilnīša brauciens uz austrumiem” oforta tehnikā. Kopš 1986. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Māksliniece kopš 1984. gada piedalās izstādēs Latvijā un pasaulē. A.Paegles personālizstādes bija skatāmas Parīzē, Venēcijā, Rīgā, Talsos, Budapeštā un citur. Viņas darbi bijuši izstādīti II un IV Starptautiskajā grāmatu grafikas triennālē Viļņā, Bratislavas ilustrāciju biennālē. A.Paegle bijusi bērnu žurnālu “Zīlīte” un “Ezis” ilustratore un žurnāla “Skola un Ģimene” mākslinieciskā redaktore. Ilustratore ir saņēmusi Pastariņa prēmiju, diplomu Tallinas ilustrāciju triennālē, J. Baltvilka balvu,  I. Zeberiņa prēmiju, grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābeles” balvu. Viņa ir iekļauta International Board on Books for Young People – Pasaules bērnu un jauniešu literatūras padomes pasaules ilustratoru goda sarakstā. Konkursa “Gada skaistākā grāmata” laureāte. Latvijas Bankas 1 lata monētas “Šūpļa monētu”, pasaku monētas “Pieci kaķi”, kā arī Latvijas pasta pastmarku autore. Ilustrācijas darina akvareļa, krāsu zīmuļu un temperas tehnikā.

 

Jāpiebilst, ka 3. jūnijā pulksten 15 būs iespēja satikt mākslinieci, kura dalīsies stāstā par izstādē apskatāmajiem darbiem. Mākslinieces ilustrācijas apmeklētājiem būs apskatāmas līdz 7. jūlijam.

 

 

Foto un informācija: iestāde” Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”