27.2 °C, 3.4 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis pirmo reizi piedalīsies Baznīcu naktī
Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis pirmo reizi piedalīsies Baznīcu naktī
07/06/2016

Piektdien, 10. jūnijā, visā Latvijā norisināsies kultūras notikums “Baznīcu nakts”, kurā pirmo reizi piedalīsies arī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis. Torņa pagalmā būs apskatāma fotogrāfiju izstāde “Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas stāsts”, bet gida stāstījumā varēs iepazīt kādreiz greznās baznīcas vēsturi.

Publicitātes foto

Piektdien, 10. jūnijā, visā Latvijā norisināsies kultūras notikums “Baznīcu nakts”, kurā pirmo reizi piedalīsies arī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis. Torņa pagalmā būs apskatāma fotogrāfiju izstāde “Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas stāsts”, bet gida stāstījumā varēs iepazīt kādreiz greznās baznīcas vēsturi.
 
10.jūnija vakarā pulksten 18 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pulksteņa melodija kopā ar citu Jelgavas dievnamu zvanu skaņām ieskandinās kultūras notikumu “Baznīcu nakts”. No pulksten 18 līdz 22 torņa pagalmā būs apskatāma fotogrāfiju izstāde “Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas stāsts”, kurā unikālos fotoattēlos, kas uzņemti 20.gadsimta sākumā, varēs iepazīt kādreiz greznās baznīcas vēsturi.
 
Pulksten 19.20, 20 un 21 gides Inas Jurģes pavadībā apmeklētāji torņa pagalmā varēs klausīties stāstus par Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu un uzzināt, kur baznīcā atradās altāris, kancele, ērģeles, kas atradās zem baznīcas grīdas un kādēļ šodien baznīcas vairs nav. Jelgavniekiem un pilsētas viesiem šī būs iespēja papildināt savas zināšanas un uzzināt kādu jaunu, interesantu faktu par Jelgavas vēsturi.
 
Aktivitātes norisināsies Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā, Akadēmijas ielā 1, bez maksas. “Baznīcu nakts” dalībnieki līdz pulksten 22, iegādājoties ieejas biļeti, varēs apskatīt pilsētas panorāmu no torņa skatu laukuma. Vairāk informācijas pa tālruni 63005445 un mājas lapā www.tornis.jelgava.lv.
Programma
 
Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāle, Katoļu iela 11
Pulksten 18 Sv. Mise
No pulksten 19.30 līdz 24 Žēlsirdības vakars. Iespēja saņemt Dieva žēlastību: pie altāra nolikt aizdegtu svecīti un paņemt vēsti, ko Dievs sagatavojis Tev; izbaudot pielūgsmes mūziku; saņemot piedošanu; meklējot atbildes uz jautājumiem; saņemot svētību; vienkārši esot Dieva priekšā.

Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskā baznīca, Lielā iela 22A
Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskā Baznīca ir lieciniece vismaz 440 gadus ilgam laika posmam (no 1567. g.) Latvijas, Jelgavas un Zemgales novada dzīvē, bet Jelgavas Sv. Annas draudzes pastāvēšanas laiks visticamāk ir pat ilgāks (no 1562. g. vai agrāk). Baznīca, savas pastāvēšanas laikā, ir piedzīvojusi vairākus karus un izpostīšanas. Pēdējā notika II Pasaules kara laikā. Bet, pateicoties aktīvajai draudzes darbībai, tā tika restaurēta. Visus padomju laikus draudze darbojās un atmodas laikā dievnams piedzīvoja atmodu, līdzīgi citām vietām Latvijā. Uz šo brīdi Sv. Annas luterāņu draudze ir viena no lielākajām un aktīvākajām draudzēm Jelgavā, rūpējoties par savu baznīcu un to, lai tā būtu pieejama cilvēkiem no malas.
Informācija par programmu – uz vietas baznīcā un sazinoties ar draudzes atbildīgo: Kovaļovs, tālr. 25988060; Māra Ansonska, tālr. 22331718
 
Jelgavas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca, Jāņa iela 1
Pulksten 19 Andra Tomašūna lekcija par Jāņa baznīcas vēsturi
Pulksten 20 Koncerts. Sieviešu vokālais ansamblis “Kamenes” Gundegas Dūdas-Dzenes vadībā 20:40 Koncerts. Liriskais soprāns Olga Barišmane ar garīgās mūzikas koncertprogrammu “Ticība, Cerība, Mīlestība”. Pie ērģelēm, klavierēm – Gundega Dūda-Dzene
Pulksten 21.15 Lekcija. Māc. LU asoc. prof. Dr. Ralfa Kokina lekcija “Noslēpumainie Jēzus vārdi? M. ē. pirmo gadsimtu nekanoniskie, apokrīfie ezotēriskie evaņģēliji”

Jelgavas Evaņģēliskās ticības kristiešu draudze „Jaunā Dzīve”, Zemgales prospekts 12
Pulksten 18 Uzruna. Mācītājs Aleksandrs Udodovs
Pulksten 18.30 Ekskursija. Draudze „Jaunā dzīve” atvērta ikkatram. Mācītājs Aleksandrs Udodovs. Iespēja izstaigāt draudzes ēku un balkonu, uzzināt vēsturiskus faktus
Pulksten 19 Koncerts. Koncerts 1. daļa. Draudzes muzikālā grupa: Juris Griķis, Iveta Griķe, Jānis Griķis, Juris Ozolnieks, Kristīne Ozolniece. Programmā: draudzes „Jaunā dzīve” dziesmas 19:30 Ekskursija. Draudze „Jaunā dzīve” atvērta ik katram. Mācītājs Aleksandrs Udodovs. Iespēja izstaigāt draudzes ēku un balkonu, uzzināt vēsturiskus faktus
Pulksten 20 Koncerts. Koncerts 2. daļa. Draudzes muzikālā grupa: Juris Griķis, Iveta Griķe, Jānis Griķis, Juris Ozolnieks, Kristīne Ozolniece. Programmā: draudzes „Jaunā dzīve” dziesmas 21:00 Lūgšana. “Mūsu Tēvs debesīs”. Mācītājs Aleksandrs Udodovs. Lūgšana par Latviju
Pulksten 21.30 Ekskursija. Draudze „Jaunā dzīve” atvērta ik katram. Mācītājs Aleksandrs Udodovs. Iespēja izstaigāt draudzes ēku un balkonu, uzzināt vēsturiskus faktus
Pulksten 22 Koncerts. Koncerts 3. daļa. Draudzes muzikālā grupa: Juris Griķis, Iveta Griķe, Jānis Griķis, Juris Ozolnieks, Kristīne Ozolniece. Programmā: draudzes „Jaunā dzīve” dziesmas 7 22:45 Lūgšana. Mācītājs Aleksandrs Udodovs. Lūgšana par vajadzībām.

Jelgavas Baptistu draudzes dievnams, Mātera iela 54
Pulksten 19 Atklāšanas uzruna. Sludinātājs Ainārs Ginters
Pulksten 19.15 Ekskursija. Jelgavas baptistu draudzes dievnams un cilvēki tajā. Iespēja izstaigāt dievnama telpas, uzklausīt stāstījumu par draudzes 142 gadu pastāvēšanas vēsturi, uzzināt interesantus faktus
Pulksten 19.15 Ekskursija. “Kas ir pagremdes kristības?” Iespēja apskatīt kristību baseinu un kristību tērpus, uzzināt, kā notiek kristības baptistu konfesijā
Pulksten 20.30 Koncerts „Kas Viņš?”. Draudzes koris un mūziķi M. Treijs, E. Šķerbergs, A. Šķerbergs, G. Majevskis, diriģente M. Caune. Ārzemju un latviešu komponistu V. Baštika, Ē. Ešenvalda, A. Keina mūzika, dzejas un prozas lasījumi
Pulksten 21 Lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs”. Draudzes koris. Lūcija Garūta “Mūsu Tēvs debesīs”. Pulksten 21.15 Ekskursija. Jelgavas baptistu draudzes dievnams un cilvēki tajā. Iespēja izstaigāt dievnama telpas, uzklausīt stāstījumu par draudzes 142 gadu pastāvēšanas vēsturi, uzzināt interesantus faktus.
Pulksten 21.15 Ekskursija. “Kas ir pagremdes kristības?” Iespēja apskatīt kristību baseinu un kristību tērpus, uzzināt, kā notiek kristības baptistu konfesijā.
Pulksten 22 Ekskursija. Jelgavas baptistu draudzes dievnams un cilvēki tajā. Iespēja izstaigāt dievnama telpas, uzklausīt stāstījumu par draudzes 142 gadu pastāvēšanas vēsturi, uzzināt interesantus faktus.
Pulksten 22 Ekskursija. “Kas ir pagremdes kristības?” Iespēja apskatīt kristību baseinu un kristību tērpus, uzzināt, kā notiek kristības baptistu konfesijā.
No pulksten 22.30 līdz 24 Laiks lūgšanām, pielūgsmei un sadraudzībai „Gaisma tumsā” – slavēšanas dziesmas un mūzika. Lūgšana par mieru pasaulē; par Latviju un tautu; par Jelgavu. Aizlūšanas par tevi un mani. Bībeles lasījumi. Sadraudzība pie tējas sveču gaismā. Sludinātājs Ainārs Ginters. Draudzes mūziķi
No pulksten 19.15 līdz 22 Grāmatu galds. Kristīgā literatūru no grāmatnīcas „Amnis”. Iespēja iegādāties grāmatas un dāvanas.
No pulksten 19.15 līdz 22 Aktivitāšu punkts – Atrakcijas bērniem Tevi gaida piepūšamās atrakcijas un radošās darbnīcas! Aktīva darbošanās pagalmā un radošās darbnīcas svētdienskolas telpās no pulksten 19.15 līdz 22 Aktivitāšu punkts – Sieviešu kalpošana Nāc, nobaudi piektdienas virtuvi! Iespēja nogaršot zupu, ko katru piektdienu draudzes saimnieces gatavo maznodrošinātajiem jelgavniekiem.
No pulksten 19.15 līdz 22.30 Aktivitāšu punkts – Vīru runas un darbi “Vai baznīca ir priekš vīriem?” Sarunas un darbošanās – grils, desiņas, novuss, riepu serviss, dambrete, u. c.
No pulksten 19.15 līdz 22.30 Aktivitāšu punkts – Ielūdz jaunieši. Galda spēļu turnīrs un sarunas
Pulksten 19.15 Aktivitāšu punkts – Svētdienskola. Svētdienskolas nodarbība „Dievs rotaļā” (Godly Play). Iespēja piedalīties nodarbībā, kas balstās Montessori tradīcijā. „Dievs rotaļā” palīdz bērnam piedzīvot Dievu, nevis iemāca tikai faktus par Dievu 8
Pulksten 19.15 Aktivitāšu punkts – Meklē un atradīsi. Foto-orientēšanās. Iespēja dievnama apkārtnē pēc fotoattēliem meklēt un atrast…
Pulksten 20.15 Aktivitāšu punkts – Svētdienskola. Svētdienskolas nodarbība „Dievs rotaļā” (Godly Play). Iespēja piedalīties nodarbībā, kas balstās Montessori tradīcijā. „Dievs rotaļā” palīdz bērnam piedzīvot Dievu, nevis iemāca tikai faktus par Dievu.
Pulksten 21.15 Aktivitāšu punkts – Meklē un atradīsi. Foto-orientēšanās. Iespēja dievnama apkārtnē pēc fotoattēliem meklēt un atrast.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā