17 °C, 2.8 m/s, 71.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis atvērts apmeklētājiem
Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis atvērts apmeklētājiem
18/05/2020

Starptautiskajā ģimenes dienā, 15.maijā, apmeklētājiem durvis atvēris Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis. Ievērojot valstī noteiktos fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, apmeklētājiem Tornis būs pieejams katru dienu no pulksten 10 līdz 21. 

 

Līdz ar valdības noteikto ierobežojošo pasākumu samazināšanu, no 15.maija Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis apmeklētājiem būs atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 21. Apmeklētājiem būs pieejams Tūrisma informācijas centrs 1.stāvā, kā arī skatu laukums un izstāžu zāle 9.stāvā. Vēstures ekspozīcijas 3., 4. un 5.stāvā pagaidām nebūs pieejamas. 

 

Torņa izstāžu zālē no 15.maija apskatāma mākslinieces Andas Buškevicas gleznu izstāde “Peonijas brūkleņu mērcē”, kurā skatāmi krāšņi, dzīves pilnasinību izstarojoši mākslas darbi. Savukārt skatu laukumā iespējams vērot pilsētas ainavu no 37 metru augstuma. Turklāt, Jelgavas pilsētas 755. jubilejas ietvaros skatu laukumā, izvietotajā ekrānā, būs iespēja vērot simbolisko Jelgavas pilsētas karodziņa stafeti, kurā iesaistās un tiek aicināti iesaistīties gan jelgavnieki, gan arī pilsētas viesi.

 

Tūrisma informācijas centrā iespējams saņemt aktuālāko informāciju par pārgājienu maršrutiem, velomaršrutiem un citām atpūtas iespējām brīvā dabā Jelgavas pilsētā un apkārtnē, kā arī  apmeklētājiem pieejami sagatavotie informatīvie tūrisma materiāli – kartes, bukleti, ceļveži par Jelgavas pilsētu, Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu.

 

Sākot ar 15.maiju apmeklētājiem atvērts arī Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa restorāns “Tornis”, 8.stāvā. Baudīt gardas maltītes vēsturiskā atmosfērā būs iespējams katru dienu no pulksten 12 līdz 21.

 

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, apmeklētāji tiek aicināti ievērot 2 m distancēšanos (izņēmums – personas no vienas mājsaimniecības, kuriem distancēšanās savā starpā nav jāievēro), kā arī Tornī tiks nodrošināta dezinfekcijas un roku higiēnas pieejamība.

 

Apmeklētāji tiek aicināti izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Apmeklētājiem tiek rekomendēts lietot deguna un mutes aizsegus, kā arī norēķinus veikt ar bankas maksājuma karti.