14.5 °C, 5.9 m/s, 71.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas tehnikuma audzēknis iekļūst meistarības konkursa “Skills Latvia” finālā
Jelgavas tehnikuma audzēknis iekļūst meistarības konkursa “Skills Latvia” finālā
11/02/2020

Jelgavas tehnikumā aizvadīts nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “Skills Latvia 2020” pusfināls, noskaidrojot labākos jaunos meistarus Latvijā mēbeļu izgatavošanā. Starp sešiem finālistiem, kuri aprīļa beigās sacentīsies par Latvijas jaunā profesionāļa titulu, iekļuvis arī Jelgavas tehnikuma 4. kursa audzēknis topošais mēbeļu galdnieks Rihards Melbārdis, kurš pusfinālā izcīnīja 2. vietu.

Konkursa “Skills Latvia 2020” pusfinālā Jelgavas tehnikumā piedalījās 11 audzēkņi, pārstāvot dažādas Latvijas profesionālās izglītības iestādes. Par vietu finālā cīnījās arī Jelgavas tehnikuma audzēknis R.Melbārdis, kurš konkursā “Skills Latvia” pirms diviem gadiem izcīnīja 2. vietu.

Šogad jauno profesionāļu uzdevums pusfinālā bija 12 stundu laikā pēc dotiem rasējumiem un pieejamajiem materiāliem izgatavot servanta tipa galdiņu, kādu parasti izmanto ēdināšanas nozares uzņēmumos.

“Konkurss ir labs veids, kā pārbaudīt, ko proti, saprast, pie kā vēl jāpiestrādā. Lai gan darbs nav grūts un es to visu saprotu, zinu, māku, tomēr ir milzīga spriedze. Viss notiek uz ātrumu, un tas rada papildu stresu, kad šķiet, ka darbs nesokas tik labi, cik gribētos. Jāatzīst, ka arī man 12 stundas bija par maz, lai visu nostrādātu perfekti, taču ir gandarījums, ka iekļuvu finālā. Tur mani sagaida grūta cīņa,” saka Rihards, norādot, ka līdz aprīlim viņam jāpatrenējas strādāt uz laiku, pareizi plānojot darba procesu. Fināla sacensības notiks aprīļa noslēgumā, un mēnesi pirms tam Rihards saņems rasējumus mēbelei, kas būs jāizgatavo, lai jau varētu plānot darba procesu. Jāpiebilst, ka Rihards mācās tehnikuma pēdējā kursā un šobrīd viņam sākusies darba prakse, kurā sevi jāapliecina uzņēmumā, kā arī paralēli jāizgatavo diplomdarbs – viņš iecerējis izgatavot ozola ēdamgaldu ar sešiem krēsliem.

Jauniešu veikumu gan darba procesā, gan aplūkojot gatavos produktus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā darbojas uzņēmēji, tostarp Jelgavas mēbeļu ražošanas uzņēmumu pārstāvji. “Tieši uzņēmējs ir profesionālās izglītības gala patērētājs, līdz ar to arī līdzatbildīgs jauno skološanā, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai viņš iesaistās visā, kas saistās ar jauno profesionāļu sagatavošanu, – gan mācību programmu izstrādē, gan tās kvalitātes pārbaudē, gan arī šādos konkursos,” norāda žūrijas komisijas vadītājs SIA “AV Wood Design” pārstāvis Viktors Kaugija, kurš šajā pasākumā ir piesaistīts kā konkursa rīkotāju – Valsts izglītības attīstības aģentūras – eksperts. Tieši viņš arī kā uzņēmējs ir izstrādājis konkursa darba uzdevumu. Eksperts uzteic Jelgavas tehnikuma infrastruktūru mēbeļu galdnieku sagatavošanā, jo tur ir nodrošinātas jaunākās paaudzes iekārtas, lai sekmīgi un moderni varētu noritēt darba process.

“Puiši ir malači! Prot organizēt darbu, darbgaldus pazīst un ļoti labi pārvalda, un tas nenoliedzami priecē. Jāņem vērā, ka šeit ir satikušies labākie Latvijas topošie mēbeļu izgatavotāji,” atzīst SIA “HardWood” pārstāvis Ingus Kļaviņš. Uzņēmuma “Nakts mēbeles” pārstāvis Alvis Začs pārliecināts, ka konkurss ir ļoti labs formāts, kā jauniešiem pašiem pārbaudīt, cik labi viņi prot organizēt sevi un savu darbu, izvērtēt spējas. “Lielākais pārbaudījums gan viņiem ir tas, ka jācīnās ar stresu, tādējādi pārvarot sevi,” tā A.Začs.

Jāpiebilst, ka Jelgavas tehnikuma 2. kursa audzēknis topošais datortehniķis Iļja Spirts ir izcīnījis 1. vietu “Skills Latvia 2020” jauno datortīklu profesionāļu konkursa pusfinālā un arī viņš aprīļa beigās piedalīsies konkursa finālā.

Konkursu rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra, tas notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts, gaitā.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē