24.1 °C, 3.5 m/s, 50.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Tehnikumā varēs apgūt mērniecības tehniķa profesiju
Jelgavas Tehnikumā varēs apgūt mērniecības tehniķa profesiju
27/05/2019

Šobrīd Jelgavas Tehnikumā var apgūt desmit dažādas profesijas, bet ar nākamo mācību gadu tiks piedāvāta jauna izglītības programma – mērniecības tehniķis. Šobrīd darba tirgū ir liels pieprasījums pēc šādiem speciālistiem, taču Latvijā nav nevienas izglītības iestādes, kas piedāvātu apgūt mērniecības tehniķa arodu.

Jelgavas Tehnikums mērniecības tehniķa izglītības programmu veidojis kopā ar Latvijas Lauksamniecības Universitāti, un šogad sāksies uzņemšana četru gadu apmācībai, kuras laikā interesenti varēs apgūt dokumentu izpēti mērniecības darbu vajadzībām, piedalīties teritorijas un būvju uzmērīšanas darbos apvidū, veikt mērījumu datu apstrādi un uzmērīšanas dokumentu sagatavošanu sertificētas personas uzraudzībā un apgūt citas zināšanas.

 

 

Mērnieku specialitātes var apgūt Latvijas Lauksaimniecības universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē. Augstskolā zināšanas šajā jomā apgūst tie cilvēki, kuri vēlas kļūt par sertificētiem mērniekiem, taču vidējā līmeņa speciālistu nav. Apgūstot vidējo profesionālo izglītību mērniecības tehniķa specialitātē, audzēknis varēs turpināt izglītoties arī augstskolā.

 

 

Jelgavas Tehnikumā uzņemšana sāksies 10.jūnijā. Mācības iestādē ir bez maksas, un audzēkņiem iespējams saņemt līdz 150 eiro lielu stipendiju.

Jelgavas Tehnikuma 50 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā to absolvējuši vairāk nekā 12 tūkstoši jauniešu.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē