22 °C, 2.8 m/s, 48.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas Tehnoloģiju vidusskolai – jurģi
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai – jurģi
09/07/2020

Ar mēbeļu un aprīkojuma pārvešanu Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola šonedēļ sākusi pārcelties uz jaunām mājām – turpmākos divus mācību gadus, kamēr notiks skolas ēkas Meiju ceļā 9 rekonstrukcija, 1.–4. klašu skolēni mācīsies Mātera ielā 30, bet 5.–12. klašu audzēkņi mācību procesu aizvadīs Jelgavas pilī.

Īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu “Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola” energoefektivitātes paaugstināšana”, šogad sāksies skolas ēkas pilnīga rekonstrukcija. Projektā paredzēta jumta pārseguma, ēkas ārsienu siltināšana, logu nomaiņa, apkures sistēmas renovācija, elektroapgādes un apgaismojuma sistēmas nomaiņa un darbības uzlabošana, ventilācijas sistēmas sakārtošana. Pēc rekonstrukcijas pilsēta iegūs vēl vienu pilnībā rekonstruētu skolas ēku ar mūsdienīgu darba vidi. Šobrīd notiek būvprojekta izstrāde un ekspertīze; tiklīdz tā būs noslēgusies, projekts tiks iesniegts izskatīšanai Būvvaldē, lai varētu izsludināt iepirkumu par darbu veikšanu.

 

Rekonstrukcijas laikā Tehnoloģiju vidusskola izvietosies divās ēkās – bijušajā Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas ēkā Mātera ielā 30 un Jelgavas pils ziemeļrietumu korpusā, kurā skolas rekonstrukcijas laikā mācību procesu aizvadīja arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas kolektīvs, kas pērn septembrī atgriezās Mātera ielā 44.

 

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktore Valentīna Maido stāsta, ka Mātera ielā 30 mācību process noritēs 1.–4. klašu audzēkņiem, tas ir, aptuveni 400 skolēniem, bet Jelgavas pilī – 5.–12. klašu audzēkņiem jeb vairāk nekā 600 skolēniem. “Jau ārkārtējās situācijas laikā skolas tehniskais personāls Mātera ielā 30 sāka nelielus kosmētiskos remontdarbus, kas vēl turpinās, tāpat tiek iekārtota vide. Savukārt Jelgavas pilī telpas ir sagatavotas un gaida mūsu ievākšanos. Jau pavasarī Tehnoloģiju vidusskolas pedagogu kolektīvs apmeklēja abas ēkas, lai iepazītos ar jaunajām klašu telpām, un šobrīd skolotāji pārved darbam nepieciešamās mantas. Šonedēļ uz Mātera ielu 30 nogādātas pirmās lielgabarīta mēbeles un aprīkojums. Pārvākšanās darbos palīdz gan pedagogi, gan skolēni, kuri iesaistījušies pašvaldības skolēnu vasaras nodarbinātības programmā,” stāsta skolas direktore. Plānots, ka visas mēbeles būs pārvestas šī mēneša laikā, lai augustā sagatavotos jaunajam mācību gadam.

 

Direktore papildina, ka remontdarbi šobrīd norit arī garāžās ēkas pagalmā – tur tiks izveidotas mācību telpas, kurās notiks interešu izglītības pulciņi, kā arī savas idejas attīstīs Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumi. Laikā, kamēr skolas ēka Meiju ceļā 9 tiks rekonstruēta, Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem sporta nodarbības notiks LLU sporta centrā un Jelgavas sporta hallē.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē