23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas tipogrāfijā atklās ražošanas jauno līniju
Jelgavas tipogrāfijā atklās ražošanas jauno līniju
05/11/2014

7.novembrī tiks atklāta Jelgavas tipogrāfijas grāmatu cietā sējuma ražošanas jaunā līnija. Līdz ar jaunās līnijas darba uzsākšanu, SIA “Jelgavas tipogrāfija” nostiprinās savu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, paaugstinās grāmatu kvalitāti un ražošanas procesu efektivitāti, kā arī atvieglos darbu cehā strādājošiem darbiniekiem.

7.novembrī tiks atklāta Jelgavas tipogrāfijas grāmatu cietā sējuma ražošanas jaunā līnija. Līdz ar jaunās līnijas darba uzsākšanu, SIA “Jelgavas tipogrāfija” nostiprinās savu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, paaugstinās grāmatu kvalitāti un ražošanas procesu efektivitāti, kā arī atvieglos darbu cehā strādājošiem darbiniekiem

Jaunā iekārta sver 80 tonnas. Grāmatas ceļš tajā būs 100 metru garš un 5 minūšu ilgs. Stundas laikā jaunā iekārta spēs saražot līdz pat 4200 cietā sējumā ievākotās grāmatas. Iepriekš cietā sējuma grāmatu izgatavošanas procesā bija sadrumstalots – atsevišķi notika priekšlapu pielīmēšana, šķirlentu ielikšana, bloka sagatavošana un apgriešana, ievākošana. Tagad jaunā līnija šos procesus apvienos vienā ražošanas ciklā. Tā ir jauna tehnoloģija, kas aizvieto iepriekš tik darbietilpīgo un grūto cietā sējuma grāmatas ražošanas procesu.

Vienlaicīgi ar jauno ražošanas līniju SIA “Jelgavas tipogrāfija” ir uzstādījusi jaunu vāku izgatavošanas iekārtu, kas uzlabo pašu vāku izgatavošanas kvalitāti un ražošanas jaudu. Tipogrāfijā ir uzstādīta arī atgriezumu nosūkšanas sistēma.

Jaunās cietā sējuma līnijas ieviešanas projekts ir īstenots LIAA atbalsta projekta „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ietvaros, kā arī ar “Nordea banka” finansiālo atbalstu. Projekta izmaksas – EUR 1 860 930.

 
Informācija sagatavota
SIA “Jelgavas tipogrāfija”