11.8 °C, 4.8 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Jelgavas ūdens” samazina ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu
“Jelgavas ūdens” samazina ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu
27/07/2023

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Jelgavas ūdens” iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa projektu. Tas nosaka, ka no 1. augusta Jelgavā par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem ir jāmaksā mazāk.

No augusta ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs Jelgavā noteikts 2,20 eiro (bez PVN) par kubikmetru visām patērētāju grupām, tajā skaitā ūdensapgādes tarifs 0,99 eiro par kubikmetru bez PVN (samazinājums par 18,9 procentiem) un kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,21 eiro par kubikmetru bez PVN (samazinājums par 20,4 procentiem).

Zemāks tarifs aprēķināts, ņemot vērā elektroenerģijas iepirkuma cenas būtisku samazinājumu un elektroenerģijas sadales tarifu izmaiņas no 1. jūlija.

Jāatgādina, ka līdz augustam noteiktais SIA “Jelgavas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs stājās spēkā šā gada 1. maijā un tas bija 2,74 eiro kubikmetrā visām patērētāju grupām bez PVN, tajā skaitā ūdensapgādes tarifs 1,22 eiro kubikmetrā bez PVN un kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,52 eiro kubikmetrā bez PVN.

Rēķinus ar samazināto tarifu patērētāji saņems, sākot no septembra, norēķinoties par augustā saņemtajiem “Jelgavas ūdens” pakalpojumiem.

Taču, ņemot vērā, ka elektroenerģijas un citas tarifa komponentes ir mainīgas, “Jelgavas ūdens” paredz, ka tarifs turpmāk būs jāpārskata regulāri.