14.9 °C, 2.7 m/s, 85.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldība“Jelgavas ūdens” saņem “Zaļās izcilības” gada balvu vides aizsardzībā
“Jelgavas ūdens” saņem “Zaļās izcilības” gada balvu vides aizsardzībā
06/06/2024

SIA “Jelgavas ūdens” ir saņēmis Valsts vides dienesta “Zaļās izcilības balvu ūdenssaimniecības jomā” par inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu notekūdeņu sistēmu uzraudzībā.

Uzņēmumu nominācijai pieteica Dienvidrietumu Reģionālās vides pārvaldes Jelgavas birojs, norādot, ka “Jelgavas ūdens” nodrošina ūdens ieguvi un kanalizācijas notekūdeņu savākšanu un attīrīšanu. Tāpat attīrīšanas iekārtu teritorijā uzbūvēti angāri atūdeņoto notekūdeņu dūņu uzglabāšanai, kuras tiek regulāri nodotas biogāzes ražotājiem un lauksaimniekiem. Papildus pērn attīrīšanas iekārtu teritorijā uzstādīta saules elektrostacija, kas saražo aptuveni 16% no kopējā attīrīšanas iekārtu elektroenerģijas patēriņa.

Kopumā “Zaļās izcilības” balva šogad ir piešķirta desmit videi draudzīgākajiem rūpniecības, atkritumu apsaimniekošanas, ūdenssaimniecības, enerģētikas un citu jomu pārstāvjiem. Tie izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības, kā arī rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi.

Gada balvu Valsts vides dienests pasniedz kopš 2015. gada, godinot uzņēmumus un sadarbības partnerus, kuriem rūp Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja. Balvu šajos gados saņēmuši jau vairāk nekā 100 uzņēmumi un sadarbības partneri.

Kopš 1972. gada ik gadu 5. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules vides diena. Apvienoto Nāciju organizācija iedibināja šo tradīciju, lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā.