15.5 °C, 2.7 m/s, 74.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas un citu Latvijas staciju tehniskās shēmas pārtapušas dizaina plakātu sērijā
Jelgavas un citu Latvijas staciju tehniskās shēmas pārtapušas dizaina plakātu sērijā
09/04/2019

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs par godu VAS “Latvijas dzelzceļa” simtgadei kopā ar dizaineri Unu Grants radījis smalku dizaina plakātu sēriju. Tajā attēlotas piecu lielāko Latvijas pilsētu dzelzceļa staciju tehniskās shēmas.

 

 

Sērijā radīti pieci plakāti ar Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Jelgavas un Gulbenes dzelzceļa staciju shēmām. Katra stacija aplūkota kādā nozīmīgi vēsturiskā laikā, piemēram, Jelgavas stacija – 1944. gadā, kad tajā bija tikai Eiropas platuma 1435 mm sliedes, kādas tagad ir paredzētas Rail Baltica projektā. Pie stilizētā, lakoniskā sliežu ceļu zīmējuma uz plakāta ir arī vēsturiska izziņa par attēloto laika periodu.

 

Sliežu shēmas ir savdabīgs, tehnisks zīmējums, kas tiek izmantots dzelzceļā un kurā tiek attēlots sliežu ceļu izkārtojums, pārmijas, signālierīces, ēku izvietojums un cita tehniskā informācija katrai stacijai.

 

Šis gads Latvijas dzelzceļa vēstures muzejam un VAS “Latvijas dzelzceļam” iezīmējas kā jubileju gads, kad muzejs atzīmē 25 gadus, bet uzņēmums – savu simtgadi. Visa gada garumā ir gaidāmi vairāki pasākumi, un šīs plakātu sērijas izdošana ir viens no tiem – veltījums vēsturei un dzelzceļa objektu estētikai.

 

Staciju shēmu plakāti drukāti divās krāsās uz īpaši izvēlētiem dizaina papīriem, to izmērs – 420 x 594 mm.

 

Plakātus un to komplektus patlaban ir iespējams iegādāties Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Rīgā, Uzvaras bulvārī 2A un Jelgavā, Stacijas ielā 3. Taču vēlāk tie būs pieejami arī citās tirdzniecības vietās.

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Dzelzceļa muzejā